סגן נשיא "גינס" העולמי, מרקו פריג'אטי,
סגן נשיא "גינס" העולמי, מרקו פריג'אטי, הדס פרוש / פלאש 90

סגן נשיא "גינס" העולמי, מרקו פריג'אטי, נחת הערב (רביעי) בישראל כדי להשתתף בקביעת שיא גינס של שיעור האזרחות הממוחשב הגדול בעולם שיועבר מחר למעל 6,500 תלמידים על ידי נשיא המדינה ממטה סיסקו בנתניה.

עם נחיתתו בשדה התעופה אמר פריג'אטי, "אני מלא השראה מהיוזמה של הנשיא פרס ושל מדינת ישראל לקיים שיעור אזרחות כה גדול באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ובנושא כל כך חשוב".

"לשיא גינס הזה יהיה ערך מוסף והוא הקניית הערכים של אזרחות טובה לכמות עצומה של תלמידים".

למעלה מ-6,500 תלמידים ב215 כיתות ט'-י"ב, מכל רחבי הארץ בראשם- מבאר שבע, תל-אביב, כסייפה, אופקים, דימונה, חדרה, חורה, טבריה, טייבה, ירושלים נהריה ומיישובים רבים נוספים, ביניהם תלמידים יהודים וערבים, ישתתפו בשיעור הנשיאותי ויצפו בו מ-55 כיתות ממוחשבות שיהפכו למוקדי שידור.

השיעור יהווה הדגמה חיה של יכולות טכנולוגיות חדשניות, המקדמות דיגיטציה מלאה של מערכות חינוך, מקרבות בין המרכז לפריפריה, מצמצמות פערים, מאפשרות שיעורים מקוונים ושיתופיים של אלפי משתתפים עם מיטב המומחים מרחבי העולם ועוד.

יודגש כי לאחר קיום השיעור יוזרמו הנתונים לחדר תוצאות מיוחד בו ישב סגן נשיא גינס העולמי יחד עם נציגי חברת סיסקו ונציגי רשת בתי הספר 'עמל'. בתום השיעור ולאחר עיבוד הנתונים ובחינת אימות מספר התלמידים, עתיד סגן נשיא גינס העולמי להכריז על שבירת השיא באופן רשמי.