חלק מהאמל"ח שנחשף במבצע
חלק מהאמל"ח שנחשף במבצע דובר צה"ל

כוח של גדוד שמשון פשט אמש על מחנה הפליטים פרעה שבאזור שכם וחשף אמצעי לחימה רבים בהם מטעני חבלה שהוסתרו בבתי מגורים.

המבצע שהחל בכניסה שקטה של הכוח אל המחנה הפך גלוי כשתושבים רבים מקרב אנשי המחנה עטים על הכוח מיידים מטעני חבלה ומנסים למנוע את הפעילות. בגדוד מסכמים בסיפוק את המבצע שבוצע כמתוכנן על אף ניסיונות התושבים לחבל בו.

מפקד הגדוד, סא"ל דותן רובנר, מסכם ומספר לערוץ 7 על המבצע: "אתמול בלילה ביצענו מבצע גדודי יחד עם כוחות ביטחון אחרים, לטובת איתור אמל"ח ומבוקשים במחנה פליטים שבשומרון. במהלך המבצע איתרנו מספר מטענים, אמל"ח ציוד צבאי ותחמושת. חלק מהציוד החרמנו, חלק פוצצנו במקום, ובכל אופן עצרנו מספר מבוקשים ויצאנו החוצה".

עוד מוסיף המג"ד ומספר על שלבי התקדמותו של המבצע, "במהלך המבצע נכנסו למחנה הפליטים בצורה שקטה ונסתרת. ערכנו שם סריקות נרחבות בבתים, מצאנו תחמושת רבה, שלושה מטענים, נשק מסוג "קרל גוסטב" וציוד צבאי. האמל"ח היה במקומות נסתרים, חלק בתוך ארון, חלק מסולק וחלק מתחת למיטה. חשוב להבין כי במהלך הסריקות בתוך הבתים היו כוחות רבים בתוך מחנה הפליטים שהתמודדו עם הפרות סדר וזריקות מטענים במקצועיות ובקור רוח".

"עמדנו במשימה בצורה טובה מאוד, עם מינימום נפגעים. חשוב לי להגיד שאנחנו נמשיך לפעול בכל מקום שבו נידרש ונעצור את כל מי שמתכנן לפגוע באזרחי מדינת ישראל", דברי רובנר המציין כי "זוהי הפעילות הראשונה שהגדוד מבצע. בתעסוקה בגזרה אנחנו משלבים בין פעילות התקפית לפעילות הגנתית. ומכל הכל אנו נדרשים להיות ערניים וחדים ואנו מכינים את הלוחמים לתרחישים השונים".