עיצומים. רן ארז
עיצומים. רן ארזצילום: פלאש 90

יו"ר הנהלת ארגון המורים, רן ארז, פרסם הבוקר אגרת למורים החברים בארגון, בה בישר להם כי אמש הושגו שורת הסכמות על יישום רפורמת "עוז לתמורה", מול משרד האוצר ומשרד החינוך.

השינוי הראשון שנעשה ברפורמה הוא המרת 40 שעות ל – 40 שיעורים. על פי ההסכמה, כל המטלות של המורה: השעות הפרונטליות, הפרטניות ותומכות ההוראה תוגדרנה ותיעשנה במסגרת שיעור של 45 דקות + הפסקה. עם סיום מערכת השיעורים המלאה, בכל יום נתון, מורה ילך הביתה ולא ייאלץ להישאר בביה"ס עד השעה 16:00.

עוד הוסכם על דחיית החובה להצטרפות לרפורמה עוז לתמורה בשנתיים, עד תשע"ז - במהלך השנתיים הקרובות (תשע"ה ותשע"ו) ההצטרפות לרפורמה תמשיך להיות על בסיס וולונטרי.

בתי ספר ש – 50% מהמורים בהם ירצו להצטרף, יוכלו לעשות כן.

על פי ההסכמות החדשות, מנהלים שבית ספרם נכנס לעוז לתמורה יקבלו גמול ניהול על כל היקף משרתם, והוא יביא לידי שיפור ניכר בשכר, דבר שלא היה להם עד כה.

הסכמות נוספות הושגו בנוגע לביטול התגמול הדיפרנציאלי עבור הערכה אישית ולשינויים נוספים בנושא בחינות הבגרות.

"אני מבקש להודות מקרב לב לשר החינוך, הרב שי פירון; לשר האוצר מר יאיר לפיד; לגב' מיכל כהן, מנכ"לית משרד החינוך; לעו"ד קובי אמסלם, הממונה על השכר במשרד האוצר; ולמר משה בר סימן טוב, סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר, על ההתערבות, המעורבות האישית והתרומה לסיום המוצלח של המו"מ", כתב ארז באיגרת.