עצומה נגד מסירת שטחים

בני נוער משדרות החליטו לפרסם עצומה כנגד מסירת שטחים של ארץ ישראל, ומזמינים אתכם לחתום גם.

יעל רון , ו' באדר תשע"ד

עצומה נגד מסירת שטחים-ערוץ 7
חותמים על העצומה
קדימה

עצומה חדשה לבני נוער מסתובבת ברשת כנגד מסירת ישובים בארץ ישראל.

את העצומה העלו נוער מסניף אריאל בשדרות שם הם כותבים, "ארץ ישראל הינה ארצו של העם היהודי אך ורק מכוח ההבטחה האלוקית 'לזרעך אתן את הארץ הזאת', ולכן אין לשום גורם פוליטי זה או אחר היכולת והסמכות למסור חלקים ממנה לזרים".

איתמר רוזנברג מחבריא ב' בסניף אריאל שדרות, מספר שהם מתכוונים להפיץ את העצומה לא רק בקרבי בני הנוער הדתיים, אלא בקרב כל בני הנוער שמזוהים עם הימין. "אנחנו רוצים להפיץ את זה בתיכונים דתיים וחילוניים, לכל הציבור שמזוהה עם הדעה הזו. בציבור הדתי זה יותר פשוט כי חבר מביא חבר, מעבירים את זה בין ישיבות ואולפנות. לציבור החילוני אנחנו מגיעים דרך פרויקט שלנו, דוכני הסברה על ארץ ישראל וככה מציגים את זה, אם יש שיח טוב בינינו לבין אדם שעומד מולנו אנחנו מציעים לו לחתום על העצומה".

איך חשבתם על העצומה?

"זה התחיל בשבת חבריא ב' בתל אביב, היו כל מיני יחידות על נוער, על עם ישראל ואיך להיות אנשים גדולים, בסוף היה כינוס והעלנו כל מיני סוגי פרויקטים שאנחנו יכולים לעשות. החלטנו להתמקד בנושא של ארץ ישראל, ולעבוד על פרויקטים בנושא. אנחנו נפגשים אחת לשבועיים, רואים את המצב של כל פרויקט, וכך במסגרת זו גם העלנו את רעיון העצומה.

"אנחנו יודעים שאחד הדברים שמאוד משפיעים בנושאים האלו, זה דעת הקהל, אנחנו יכולים למנוע הרבה דברים. בעצומה של נוער יש צד מאוד חזק, מאוד נוגע, העבודה שזה דווקא בני נוער, שמהזמן הפרטי שלהם הם בוחרים להתעסק בנושא הזה ולא בדברים אחרים, זה עושה לאנשים משהו בלב".