"מתקפת שטרן היתה צפויה"

מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר לא נבהל מהמתקפות מצד חברי הכנסת של "יש עתיד" וח"כ שטרן, "לימוד תורה הוא שירות למדינה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' באדר תשע"ד

מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר, איתן עוזרי, מספר לערוץ 7 על המתקפה של חברי סיעת יש עתיד וח"כ אלעזר שטרן מהתנועה כלפי ישיבות ההסדר היום בוועדת שקד.

"המתקפה הייתה צפויה", אומר עוזרי, "ח"כ שטרן תוקף את ישיבות ההסדר מרגע שנכנס לכנסת ועוד מתפקידים קודמים. שום הסתייגות שהציע כנגד ישיבות ההסדר לא התקבלה. לשמחתי ועדת שקד הכירה בחשיבותם של ישיבות ההסדר וחשיבות השילוב של השירות בלימוד תורה ושירות בצבא ביחד".

"אני יכול להבין שיש מי שלא מבין מהו ערכו של לימוד תורה", מציין עוזרי, "אני יכול להבין שיש כאלה שחושבים שלימוד תורה הוא לא שירות. אנחנו מאמינים שלימוד תורה הוא שירות למדינה ואנחנו משלבים את זה עם שירות הצבאי, זו הייחודיות של ישיבות ההסדר".

עוזרי סבור כי החוק החדש יקרב ויאחד את העם, "דבר ראשון בואו נמחק את המושג 'שוויון בנטל' אין שוויון גם בין אלה שמשרתים, לא בין גברים לנשים ובכלל. יש שירות צבאי וכל אחד משרת כפי יכולתו".

לדבריו, "אנחנו מאמינים שהחוק הזה יביא ליותר קירוב בין הזרמים השונים בישראל. החוק שבסופו של דבר יחיל חובת גיוס גם על זרמים שלא שירתו עד היום, שפחות לומדים ולא נמצאים בישיבות ונותן מענה למי שלומד תורה ורוצה לשבת ולהמשיך ללמוד תורה".