חסידי חב"ד יתגייסו בהמוניהם?

על פי דיווחים שונים מנהלת חב"ד מגעים עם וועדת שקד באורח עצמאי וצפויה לחתום על הסכם עם צה"ל על גיוס מלא של מרבית החסידים.

חיים לב - ערוץ 7 , י"א באדר תשע"ד

לשכת גיוס
לשכת גיוס
פלאש90

על רקע דיוני וועדת שקד, מתברר כי ישנם פלגים בציבור החרדי המביעים נכונות להתגייס בהמוניהם, ואף לשירות צבאי, אם כי התנאי היחיד הוא שיזה יקרה לאחר שהם באו בברית הנישואין.

מדובר בחסידות חב"ד, שעל פי דיווחים שונים מנהלת מגעים עם וועדת שקד באורח עצמאי וצפויה בסופו של תהליך לחתום על הסכם עם צה"ל על גיוס מלא של מרבית החסידים, נתון שאף צפוי להיות מוטמע בחוק הגיוס החדש.

רבה של קרית גת, הרב הבלין, אף צוטט הבוקר ב'מעריב' כמי שמאשר את הפרטים. "אנו פועלים לפי הגישה שהנחיל לנו הרבי", צוטט הרב הבלין, "מעטים אכן שייכים לאלה שמקדישים את כל חייהם ללימוד תורה. הרוב לומדים שנה עד שנתיים אחרי החתונה, ולאחר מכן יוצאים לשמש כשליחי חב"ד או משתלבים בשוק העבודה. כשמישהו עוזב את ה'כולל', אין סיבה שלא יתגייס".

עוד הסביר כי "אם הדרישות שלנו יתקבלו נתמוך בהסכם המתגבש. ההסכם שלנו יוכל להוות פיתרון גם לציבורים חרדיים נוספים. הרי בחצרות חסידיות רבים יוצאים לעבוד אחרי תקופה מסוימת ב'כולל'. אם הצבא ייצור עבורם מסלולים מותאמים, ייתכן שהם יסכימו לכך. הנקודה החשובה היא שתיווצר הסכמה לא לגייס בחורים אלא רק אברכים נשואים".