להקת נגה
להקת נגהצילום: מירי צחי

צמד המילים רקדניות ושומרות מצוות מעלות גבה כשהן מופיעות יחד. בעיות הלכתיות שונות והחינוך אותו מקבלות הבנות לא ממש מעודדים את התופעה.

מתברר שיש רקדניות שלא פחדו להתמודד עם האתגר.  בלהקת המחול 'נגה' שותפות 15 רקדניות ויוצרות, רובן בוגרות המסלול למחול ותנועה במכללת "אורות ישראל" ובעלות תואר B.Ed. ותעודה הוראה.

הלהקה הוקמה במכללה בשנת 2009 במטרה ליצור מסגרת מקצועית לכוריאוגרפיות ולרקדניות שומרות מצוות, הרואות במחול דרך חיים וערוץ להגשמה אישית ומקצועית.

הלהקה פועלת כחממת מחול ליוצרות ולרקדניות ומשמשת בית תומך ומקדם ליצירה של כוריאוגרפיות דתיות בראשית דרכן המקצועית.

הלהקה מזמינה את היוצרות לפתח ולטפח את הדיאלוג בין עולם הרוח היהודי-דתי שממנו הן יונקות ובין הביטוי האומנותי האישי של כל יוצרת, ובכך ייחודה.

מאז היווסדה הופיעה הלהקה בפני קהל נשים רחב מהמגזר הדתי והחרדי על גווניו, קהל אשר ברובו נחשף לראשונה לעולם המחול האומנותי המקצועי.

אביטל בן גד, כוריאוגרפית הלהקה, מספרת כי "ייחודיותה של להקת נגה היא ברצון ליצור אמנות יהודית, תרבות שתואמת את אורח החיים שלנו. האמנות בטהרתה היא אמנות שבה אתה מסוגל להביא את עצמך באופן הכי מדויק ושלם, ומבחינתנו זו זכות גדולה לממש את האהבה הגדולה שלנו למחול שנובע מתוך מי שאנחנו - בלי שום קונפליקטים. את כל מה שאנחנו בחיים, את כל העולם האמוני שלנו - אנחנו מביאות לסטודיו. המחול מחובר לחיים שלנו, והוא מפעם בכל דבר שאנחנו עושות".

רות גולן, רקדנית בלהקה, "לפעמים אני מרגישה שקיבלתי כוח שאני חייבת לעשות איתו משהו. כשאני על הבמה יש משהו שעובר דרכי לאחרים. אני מודה שלא תמיד פשוט להגיע ולרקוד, אבל עובדה שאני כאן. אז כנראה שאצלי הרגליים מדברות".

אחרי מופעי הבכורה שהתקיימו בשבוע האחרון בירושלים ובתל אביב, להקת נגה תחדש את פעילותה בסדרה של הופעות ברחבי הארץ החל מהאביב.