לרכב עם הבית היהודי

מה עשו חברי כנסת מוטי יוגב וזבולון כלפה בבית הנוער 'מרחבים נווה עמיאל'?

יעל רון , י"א באדר תשע"ד

רוכבים של הח"כים
רוכבים של הח"כים
צילום: סיוון לוי

חברי הכנסת זבולון כלפה ומוטי יוגב ממפלגת הבית היהודי, הגיעו בשבוע שעבר לביקור בבית הנוער 'מרחבים נווה עמיאל' בשדה יעקב.

בית הנוער נבחר לייצג את מודל כפרי הנוער הדתיים, על ידי הפורום הציבורי, פורום של אנשים מכובדים שמנסים לקדם את כפרי הנוער בישראל, בין השאר גם בכנסת.

חברי הכנסת כלפה ויוגב נחשפו בביקור לחיים בבית הנוער, רכבו עם חניכים על סוסים ואפילו ביצעו עם אחד מהם שיר מרגש.

"הפורום הציבורי בחר בכפר הנוער 'מרחבים נווה עמיאל' כמייצג כפרי הנוער הדתיים בישראל. 'מרחבים נווה עמיאל' מראה מהו כפר נוער, מה זה אומר לחיות בכפר נוער, התנאים, האווירה", מסבירה עדי מור, רכזת פיתוח משאבים בכפר הנוער.

לדבריה, "הפורום הציבורי הוא פורום המורכב מאנשי עסקים ואישי ציבור ובראשם עומד אבי נאור, הם הגיעו למסקנה, שפנימיות הן המענה הנכון לנוער שמתאים לכך, נוער שבחלקו לא יכול להישאר בבית שלו. הפורום עושה כל שביכולתו כדי לקדם את הפנימיות, הם יושבים בכנסת והמטרה שלהם זה לחשוף את כפרי הנוער".

כחלק מזה, ביקרו בשבוע שעבר שני חברי כנסת מטעם הבית היהודי, מוטי יוגב וזבולון כלפה, ונחשפו אל כפר הנוער. חברי הכנסת נפגשו עם חניכים, שמעו את ה'אני מאמין' שלנו. באופן ספונטני, הם רכבו על סוסים עם החניכים כחלק מחוג רכיבה שיש לנו בכפר הנוער.

רגע מרגש במיוחד היה כאשר במהלך הנאומים, הזמינו חברי הכנסת את אחד התלמידים לשיר, לאחר ששמעו אותו שר בסרט תדמית, הם שרו ביחד והיה מקסים. "המטרה שלנו, זה שמדינת ישראל תבין שצריך להשקיע משאבים בכפרי הנוער, הכפר שלנו מאוד מעניין, יש בו מגמת אופניים שבו הם בונים שבילי אופניים בשיתוף עם קק"ל לרווחת הציבור, יש כאן עבודה יומיומית מדהימה", סיפרה מור.

במהלך הביקור אמר חבר הכנסת זבולון כלפה שהמפגש עם בני הנוער ריגש אותו מאוד, והחזיר אותו באחת לימיו כמנהל פנימייה ואילו חבר הכנסת מרדכי יוגב אמר לנערים לאחר רכיבה משותפת על הסוסים, "אני מאחל לכם שכולכם 'תהיו על הסוס' ותרכבו למקומות טובים בחיים ".

כפר הנוער 'מרחבים נווה עמיאל' הוא כפר נוער חינוכי- טיפולי, שכולל 60 בני נוער ומהווה עבורם בית חם.