ראיות נגד 8 חשודים בזיוף הבחירות בבית שמש

בתום החקירה של יחידה להב 433 עולה כי ישנה תשתית ראייתית נגד שמונה החשודים בזיוף הבחירות בבית שמש.

ישי קרוב , י"ב באדר תשע"ד

יצביעו. בחירות
יצביעו. בחירות
Israel news photo: Flash 90

יחידת להב 433 סיימה את החקירה בנוגע לזיופי הבחירות בבית שמש.

בסיומה של החקירה נתגבשה תשתית ראייתית כנגד שמונה חשודים לביצוען של עבירות שחיתות בחירות.

נזכיר כי החקירה החלה ביום הבחירות לרשויות המקומיות לפני כארבעה חודשים, לאור מידע שהתקבל, שבעקבותיו נערכו חיפושים ונתפסו מוצגים שונים, בין היתר, תחפושות ותעודות זהות.

במהלך החקירה נגבו הודעות רבות, נחקרו באזהרה עשרות מעורבים שונים, חלקם נעצרו למספר ימים.

מחומר החקירה עולה כי בעיר בית שמש, ביום הבחירות, התבצעו הצבעות רבות על ידי מתחזים באמצעות תעודות זהות שאינן שלהם וכן תוכננו על פי החשד להתבצע הצבעות נוספות בשיטה זו. ההצבעות אורגנו באופן שיטתי, נרחב ובתכנון מראש, עוד בטרם מועד הבחירות. תעודות הזהות גויסו מקרב קהילה, אשר נמנעת מלהצביע מטעמים אידאולוגיים. מטרתה של ההתארגנות הפלילית הייתה להגדיל את סיכויי הבחירה של רשימת "כוח" למועצת העיר ושל משה אבוטבול לראשות העיר. ההתארגנות התבצעה על ידי מנגנון מובנה, כוח אדם ואמצעים תפעוליים והונחתה על ידי פעילים פוליטיים ומקורבים להם. השימוש בתעודות הזהות נעשה באמצעות תחפושות לשם הסוואת זהות המתחזים.

במהלך החקירה הוגשה על ידי היועץ המשפטי לממשלה עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי, המבוססת בעיקרה על חומר החקירה שנאסף, שעניינה ביטול הבחירות למועצה ולראשות העיר בית שמש.

בעקבות העתירה, ביטל בית המשפט המחוזי את הבחירות לראשות העיר ולמועצה והורה על קיומן של בחירות חוזרות. בית המשפט העליון דחה את בקשת רשות הערעור שהוגשה מטעם רשימת כוח.

תיק החקירה הועבר בימים האחרונים לטיפולה של פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי), אשר ליוותה את החקירה לצורך גיבוש החלטה בפרשה.