"נמשיך ונבנה את ההתיישבות ואת כל ארץ ישראל"

15 אלף בני אדם השתתפו בעצרת במבשרת אדומים, "בין הירדן לים תהיה רק מדינה אחת והיא ארץ ישראל". צפו.

יוני קמפינסקי וחזקי ברוך , י"ג באדר תשע"ד | עודכן: 20:21

"נמשיך ונבנה את ההתיישבות ואת כל ארץ ישראל"-ערוץ 7
הצעדה למבשרת אדומים
ארגון נחלה

15 אלף בני אדם, בהם שרים, חברי כנסת, רבנים, אנשי ציבור ואלפי אוהבי ארץ ישראל צעדו מרחבת העירייה במעלה אדומים לעבר שטח E1 - מבשרת אדומים.  

האירוע נערך בארגונם של למעלה מ- 30 גופי ימין בקריאה אל ממשלת ישראל להדוף את לחצי אומות העולם. הארגונים מסבירים כי הדיפת הלחצים תגיע רק  על ידי תשובה ציונית הולמת שהיא הקמת יישובים חדשים, החלת ריבונות ישראל ותנופת בנייה בירושלים ובכל מרחבי יהודה ושומרון.

רבה של קריית ארבע-חברון, הרב דב ליאור, קרא בעצרת במבשרת אדומים להחיל את ריבונות ישראל על כל מרחבי הארץ.

"איך יתכן שנציגים רשמיים של ישראל אומרים ששליטת ישראל ביו"ש זה כיבוש? זה שייך לעם ישראל לפי תפיסת התורה". 

הרב ליאור אמר כי על ממשלת ישראל ושריה לדעת שיש לנו ציבור בריא ונוער נפלא ומזה ישאבו את העוז והגבורה ויכריזו שארץ ישראל שייכת רק לעם ישראל.

שר השיכון, אורי אריאל, קרא עם פתיחתה של העצרת והצעדה במעלה אדומים לא להיכנע ללחצים, "ולא משנה ממי. ארץ ישראל שייכת לעם ישראל".

השר הוסיף כי "יש שחושבים כי אם הם ילכו לרצות ולהתקפל בפני העולם יהיה לנו שקט. תסתכלו על הקטיושות והטילים על באר שבע, שדרות, אשקלון וערים נוספות בארץ. אסור להכנע, ככל שאנחנו מתקפלים יותר, לוחצים עלינו יותר".

"אני עומד היום כשר השיכון ואני מכריז ואומר לראש הממשלה: אנחנו כאן כדי לקיים את הבטחתך לבנות במבשרת אדומים". 

בהמשך קרא השר אריאל לחרדים להגיע ולהצטרף למאבק על ארץ ישראל, "נחזק את עולם התורה יחד עם החרדים, אני קורא לכם להתיישב ביהודה ושומרון ויחד לחזק את ארץ ישראל".

לסיום הכריז השר "בין הירדן לים תהיה רק מדינה אחת והיא ארץ ישראל, נמשיך לבנות את ארץ ישראל בכל המקומות, ירושלים, יהודה ושומרון ומעלה ומבשרת אדומים".

סגן שר החוץ, זאב אלקין, אמר כי "רוב העם החליט, בניה ולא הקפאה ארץ ישראל ועם ישראל. בדרך יהיו רגעים לא פשוטים אך בסופה ננצח את הכול, עלינו להיות נחושים עד הסוף כי הצדק איתנו".

סגן השר הוסיף כי, "בימים שמאיימים עלינו עם חרמות ומחייבים אותנו לקבל מסמכים שפוגעים בריבונותנו על הארץ עלינו לומר בקול גדול: אנו מחויבים לתושבי ישראל ולא לאומות העולם".

"אנחנו מכאן מתחילים את ריבונותנו השלמה בארץ ישראל, אנחנו רוצים ליצור את הרצף של ירושלים ממערב למזרח והפלסטינים רוצים ליצור רצף של בניה מצפון לדרום ומישהו בסוף ינצח, הם לא יוותרו, אנחנו חייבים לגבור על הפלסטינים ולבנות בe1. את זה אמר בנימין נתניהו ולכן אתם כאן כדי שזה יהיה אנחנו ולא הפלסטינים".

שר התחבורה, ישראל כץ, אמר כי הוא שאל מה מטרת העצרת, "אמרו לי שזה לחזק את ההתיישבות, אז באתי בשביל לחזק".

"צריך לבנות ב-E1 ומי שמתנגד לכך מתנגד לכך שגוש מעלה אדומים יהיה חלק ממדינת ישראל ושלא יספרו סיפורים", אמר כץ, "ארץ אחת, מדינה אחת, חזקה ומלוכדת עם יהודה שומרון וחברון".

כץ דחה את האיומים מצד העולם בחרם על ישראל, "פעם דיברנו כולנו על זכות אבות, לאחר מכן דיברו על ביטחון, אחרי זה בעיה דמוגרפית והיום על החרם. אנחנו לא חוששים מחרם. נמשיך ונבנה את ההתיישבות ואת כל ארץ ישראל".

"נמשיך לסלול כבישים כדי להתאפשר להתיישבות להתפתח בארץ הזו, זה הזמן לחזק את ההתיישבות במעשים ופחות מדיבורים".

שר החקלאות, יאיר שמיר אמר כי "באנו לכאן כדי לומר לכם: אנחנו איתכם". 

"באתי לפוליטיקה כדי להיות פה, הגעתי לשולחן ממשלת ישראל כדי להרים את היד בזמן הנכון ולומר את הדברים הנכונים ושלא יאבדו את האמונה בצדקת דרכנו ורק אמונה זו תתן לנו את הכח להשלים את החזון".

סגן השר, הרב אלי בן דהן, אמר "באתי לכאן קודם כל כאדם פרטי, שחשובה לו ארץ ישראל, שהיא נמצאת בדמו".

"כל אחד ואחת מאיתנו יודע שארץ ישראל ניתנה לעם היהודי. אני זוכר כשהרב צבי יהודה ואני עלינו לחווארה בעלייה הראשונה כשהרי יהודה ושומרון עוד היו ריקים והרב חזר ואמר שארץ ישראל שייכת רק לעם ישראל. הגעתי לכאן משילה והתרגשתי לראות את ההרים מסביב מלאים בהתיישבות יהודית אולם עכשיו עלינו לעלות מדרגה ולהכריז ריבונות מלאה ביהודה ושומרון. זהו הזמן לקרוא לראש הממשלה להחיל את הריבונות על יהודה ושומרון. לא ניכנע להפחדות,הפחידו אותנו גם כשרצינו להכריז ריבונות בירושלים רבתי ובגולן ולא נרתענו".

סגן שר הביטחון, דני דנון, אמר, "אנחנו אומרים לראש הממשלה, הליכוד הוא לא קבלן הביצוע של ציפי לבני וזהבה גלאון. כמו שנתניהו בקדנציה הראשונה בנה בהר חומה, וגם אז האמריקאים לחצו ואיימו, והפלשתינים איימו והיום יש שם 6,000 יחידות דיור וגני ילדים גם כאן נבנה כאן אלפי בתים".

סגנית שר התחבורה, ציפי חוטובלי, אמרה כי הציבור בישראל רוצה שירושלים תישאר מאוחדת ומדינת ישראל תישאר מאוחדת, "לכן צריך לבנות ב-E1".

"הבניה כאן היא נכס אסטרטגי ומי שמצהיר את ההצהרות הפוליטיות יודע שזה החיבור בין הר הצופים לגוש אדומים".

חוטובלי קראה להחיל ריבונות מלאה על כל שטחי יהודה ושומרון.

ח"כ ניסן סלומיאנסקי אמר "אני בעד שתי מדינות לשני עמים  - אחת מהים לירדן ואחת מהירדן מזרחה שם תהיה מדינת פלסטין".

"יש חולשה בהנהגה ואתם דור ההמשך ואנחנו נצטרף אליכם. הגיע הזמן שאנחנו נוביל ונעשה ואז יתעוררו כל הלבבות של עם ישראל ובפעם הבאה יהיו לא 15 אלף אלא 50 אלף ואח"כ קרוואנים ואח"כ בתים".

"נעשה נמשיך בדרך הזו. נאמר לארה"ב: את ידידה טובה אך לא תאיימו עלינו בחרם וזה לא יפחיד אותנו".

דניאלה וייס, ממארגני הצעדה למבשרת אדומים בירכה הערב בטקס המרכזי את הנוער שכהגדרתה, "האידיאליסטי שפעל ופעול בהתנדבו לאורך כל הדרך".

"אני פונה לאלפים ולרבבות שהגיעו מכל רחבי הארץ מאילת בדרום ועד רמת הגולן ובמיוחד אל הצעירים הרבים: צעדנו היום ונצעד גם מחר. הנחשול ילך ויגבר בחודשים הקרובים ולא נסתפק בצעדות והצהרות אנחנו קוראים לצעירים הנמרצים להצטרף לגרעיני ההתיישבות ולהקים גרעיני התיישבות נוספים ולדבוק בעקשנות והתמדה בארץ ישראל עד אשר כל הרים יפרחו".

ראש מועצת השומרון, גרשון מסיקה, ציין כי "הרבה איבדו את צדקת דרכנו".

"אנו מחזקים את ראש הממשלה בעמידתו ונאמר לאויבים הגלויים ולאלו שמתחפשים לאוהבים: לא נזוז מכאן".

"מי שרוצה לגרש יהודים מביתם הוא הזוי ואנטישמי, מי שחושב לחלק את ירושלים בירת האומה מזה 3,000 כדאי שיחשוב אחרת"

מיכאל בן ארי אמר כי "יש דברים שלא מדברים עליהם. אם מישהו היה בא למכור את אמא שלנו, או את הבן שלנו מה היינו אומרים?".

הוא הדגיש כי "ארץ ישראל היא לא מוצר למכירה או עוגת יום הולדת שמוכרים אותה".טוען....

.