זמן מסע:
הזמן, הולדת התקווה. העיתוי, כשהלב קורא. המקום. הערבה.

לפעמים זקוק אדם לשינוי מוחלט של נופים. גם פיזיים וגם אלה שבנשמה. להחליף אוויר ואווירה, לחשב מחדש מסלול חיים.

את המסע הזה אפשר וכדאי להתחיל דווקא במדבר. ארץ פרועת מרחבים שאילף האדם וצייר בה כתמים ירוקים, ברא בה מזון והפכה ידידותית ומסבירת פנים. הערבה של היום היא הרבה יותר מנקודות פזורות על הכביש בדרך לחופשה באילת. היום היא כבר היעד לחופשה ונופיה ואנשיה מושכים אותנו אליה בעבותות של קסם.

אולי זו הציונות האמיתית שעוד מתרחשת כאן. אולי זו חקלאות ה – היי טק שמביאה תוצרת מהוללת ועזת טעמים ואולי זה הפוטנציאל התיירותי הבלתי נדלה של הערבה, החופש האולטימטיבי, האקסטרים והשלווה.

למחפשים צימרים לציבור הדתי, מתחם האירוח בקתה בערבה במושב עין יהב הוא חדש יחסית על מפת התיירות, אבל היותו גן עדן אמיתי למשפחות גם מהמגזר הדתי, והרעננות הירוקה המקיפה אותו, הופכת אותו ליעד אידיאלי לחופשה.

על מתחם בקתה בערבה:
דקלי תמר צעירים מעניקים בנדיבות מצילם לשלוש בקתות הנופש שבמתחם בקתה בערבה בעין יהב. הערסלים מתנדנדים להם ברוח הקלילה, המדשאות המוריקות נוצצות מטל הבוקר וניחוחות עשבי התבלין והפרחים, משלהבים ארומה מיוחדת ליום חדש שנולד בערבה.

במתחם האירוח הרוגע, המיועד לאירוח משפחתי, הזמן כמו פועם בקצב משלו. זמן מדבר קוראים לזה כאן, בעין יהב ומי שחווה את זה פעם יודע מה זה אומר.

גינה מטופחת, נוף פראי, חממות ושדות חקלאיים מהווים יחדיו תפאורה ייחודית לחופשה, כשזריחות ושקיעות מדהימות ביופיין מנתבות תנודות ביו שקט ושלווה לסערות הנפש.

משפחות הבאות להתארח בבקתה בערבה מוצאות את עצמן נשבות ללא תנאי בקסמו של המקום, עד שהן מעיינות באפשרות לעזוב הכול ולעבור לחיות כאן.

מה בבקתות:
אפשר לספור את בקתות מתחם בקתה בערבה במושב עין יהב על אצבעות כף יד אחת, פתוחה, עדינה ומלטפת. שלוש בקתות אירוח משפחתיות גדולות ומאובזרות היטב, שיודעות לעטוף גם זוגות המחפשים לעצמם רגעים שקטים של ביחד.

כל אחת משלוש הבקתות מורכבת מקומה ראשונה ומעליית גג מרווחת. בקומה הראשונה סלון ביתי גדול עם פינת ישיבה, טלוויזיה בלוויין yes וג'קוזי. בחדר השינה מיטה זוגית גדולה ונוחה, אשר בורכה בנעימות ובמצעים רעננים. עוד בקומה הראשונה שירותים ומקלחת ומטבחון מאובזר בכל מה שנדרש לחופשה משפחתית.

בעליית הגג פרוסים ארבעה מזרנים רחבים ומפנקים ובמרפסת הפרטית שבכל בקתה ערסל ופינת ברביקיו.

עין יהב- קרוב בטווח המבט:
במושב עין יהב ישנו בית כנסת פעיל וצרכניה שניתן להצטייד בה במוצרי מזון ואביזרים לחופשה.

מי שכבר התארח במתחם הנופש בקתה בערבה, יודע שבמושב עין יהב אין רגע אחד משעמם. אפשר לטייל בשדות ולבקר במשקים החקלאיים, לקבל הסברים על דרכי הגידול ולטעום ירקות ופירות ישר מהשיחים ומהעצים. אפשר לדווש בכיף במושב ובשבילי הרכיבה במושב עצמו, בשדות ובנופי הפרא המקיפים אותו. (את האופניים ניתן להביא מהבית או לשכור במושב). אפשר לקפוץ להתרעננות בבריכת מושב עין יהב, ללא תשלום נוסף לאורחי בקתה בערבה. אוהבי הספורט יאהבו לגלות חדר כושר מאובזר, מגרשי כדורסל, כדורגל וטניס.

ומה צופנים המרחבים:
הערבה היא ארץ האטרקציות. סיורים חקלאיים מודרכים, טיולי אופניים, טיולי גמלים, טיולי ג'יפים, טרקטורונים וריינג'רים, טיולים רגליים בשמורות טבע ובדרכי מדבר, טיולי סנפלינג, מסעדות, אתרי ארכיאולוגיה, חוות אנטילופות, גן פסלים, העמק הנעלם, ו...

החופשה קצרה ויש המון מה לראות ומה לעשות.

באתם להתארח במתחם בקתה בערבה בעין יהב. דרך אגב, מותר גם בטן גב.