מועדון "הגולה": ערב מחווה לאריאל זילבר

מועדון הגולה בפתח תקווה החליט לערוך מופע מחווה לזמר אריאל זילבר שבו יופיעו מוזיקאים שיבצעו את שיריו מכל הזמנים.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ג באדר תשע"ד

אריאל זילבר
אריאל זילבר
צילום: פלאש 90

הסערה הציבורית סביב שלילת פרס מפעל חיים מהזמר אריאל זילבר, טרם שכחה ובמועדון הגולה בפתח תקווה החליטו לערוך מופע מחווה לזמר שבו יופיעו מוזיקאים שיבצעו את שיריו מכל הזמנים.

במועדון "הגולה" בפתח תקווה החליטו לקיים מופע עם שיריו של אריאל זילבר דווקא עכשיו כשפרס מפעל חיים שאמור היה זילבר לקבל מאקו"ם נשלל ממנו ברגע האחרון.

במוצאי השבת הקרובה יבצעו מוזיקאים קאוורים משיריו של זילבר כמחווה לזמר שנחשב לאחת מאבני היסוד של המוזיקה הישראלית.

במהלך המופע יוקרנו קטעי וידאו שונים מתחנות חייו השונות של אריאל זילבר לאורך השנים, וכן קטע שזילבר הקליט בעצמו לכבוד ערב המחווה.

כזכור, בשבוע שעבר הוכרז זילבר כזוכה בפרס מפעל חיים של אקו"ם לשנת 2013. אך בעקבות ביקורת נגדו על עמדותיו הפוליטיות ולחץ השמאל הקיצוני החליטה הנהלת אקו"ם לשנות את מהות הפרס הוענק לו פרס על תרומתו למוזיקה הישראלית ולא על מפעל חיים.

אוהד דרשן המנהל המוזיקלי של מועדון הגולה אמר היום "אריאל זילבר הוא אחד מהמוזיקאים הרב גוניים, הייחודיים והבלתי מתפשרים שפועלים כיום. אנחנו שמחים מאוד לתת לו ולשירים שלו את הכבוד בערב המחווה במוצ"ש הקרוב".

יונתן דובוב מנהל מועדון הגולה התייחס לסיבות שבגינן הוחלט לערוך את ערב המחווה לזילבר "אקו"ם החליטה להעניק לזילבר פרס על מפעל חיים בגלל סיבות אובייקטיביות אבל בגלל סיבות לא אובייקטיביות, החליטו לשלול ממנו את הפרס הזה. אנחנו בגולה מתעסקים עם תרבות ואומנות ומנסים להיות נטרליים והחלטנו שלאמן ענק בסדר הגודל של אריאל זילבר מגיע הכבוד.״