אזיקים
אזיקיםצילום: פלאש 90

המשטרה עצרה שני צעירים המתגוררים בנצרת עילית, בחשד שקשרו קשר להכנת מטען לפיצוץ מכוניתו של מנהל עבודה במפעל בו הם מועסקים.

הרקע למעשה הוא ככל הנראה ויכוח בין אחד העובדים למנהל העבודה. העובד פנה לעובד אחר שעל פי החשד יודע איך להכין מטענים וביקש ממנו לדעת איך מייצרים מטען וזאת בכדי לפוצץ את רכבו של המנהל. 

בעקבות החקירה חוקרי היחידה המרכזית שבמחוז הצפוני בפיקודו של נצ"מ משה כהן עצרו בשבוע שעבר את שני העובדים, השניים הובאו לבימ"ש ומעצרם הוארך עד היום. 

החשוד שביקש על פי החשד לפוצץ את הרכב נחקר ומכחיש את המיוחס לו. החשוד השני נחקר והודה כי הוא אכן מתעניין בהרכבת מטענים ומעשיר את הידע באמצעות גלישה באינטרנט אך לדבריו לא הכין מטען.

החשודים יובאו היום לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט המחוזי נצרת בחשד לניסיון לקשור קשר לביצוע פשע, איומים, מתן אמצעים לביצוע פשע .

חומר החקירה הועבר לעיון פרקליטות מחוז צפון לצורך החלטה בדבר הגשת כתבי אישום.

מפקד המחוז הצפוני ניצב זהר דביר שיבח הבוקר את עבודת חוקרי הימ"ר וציין כי "בעבודתכם המקצועית מנעתם כוונה לפגוע בחיי אדם".

ניצב דביר הוסיף כי "המשטרה שמה את בטחונו האישי של הציבור בסולם עדיפות עליון ועל כן נפעל תוך מיצוי כלל המשאבים והטכנולוגיות במטרה לחזק את תחושת הביטחון בקרב הציבור למנוע ולסכל ניסיונות פגיעה בחיי אדם".