האחים גרוס משתחררים הביתה

האחים חיים מיכאל גרוס בן ה-7 ורפאל יצחק גרוס בן ה-5 שוחררו היום ממרכז שניידר.

הילדים אשר הועברו במבצע מורכב לפני כארבעה שבועות, במצב קשה מאד ובסכנת חיים, טופלו מאז הגיעם לבית החולים ביחידה לטיפול נמרץ לב במרכז שניידר, בראשות ד"ר עובדי דגן ומנהלת הסיעוד רים עבד אל חי, עד לשחרורם המיוחל היום.

ב- 22 בינואר, בעקבות פניה של רופאי בית החולים שערי צדק בירושלים, הוזעק צוות של רופאים ומפעילי מכונת לב-ריאה ממרכז שניידר לעזרת הילדים, לאחר שליבם נפגע בעקבות הרעלה מחומר הדברה. הצוות הצליח לנייד במהירות שיא וכמו במבצע צבאי שתי מערכות ECMO, המחליפות את פעילות הלב והריאות, על אמבולנסים ייעודיים. צוות רופאים ומפעילי מכונות לב-ריאה עלו גם הם על האמבולנסים ויצאו לירושלים להצלת חייהם של האחים.

מאז שהגיעו האחים ליחידה לטיפול נמרץ לב במרכז שניידר, כשהם מונשמים ומורדמים ומחוברים למערכות התמיכה החוץ גופית, עשו אנשי הצוות הרפואי מאמצים כבירים להצלת חייהם.

כעבור ימים ספורים, הורד רפאל יצחק בהצלחה ממערכת ה- ECMO, ויום למחרת הורד גם אחיו חיים מיכאל ממערכת זו וליבם חזר לתפקד ללא תמיכה חוץ גופית. בימים העוקבים, הילדים חזרו להכרה והחלו לנשום בכוחות עצמם, ולאחר שניכר שיפור במצבם, הועברו להמשך טיפול במחלקת האשפוז. היום כאמור, שוחררו לביתם. במהלך תקופת אשפוזם במרכז שניידר לרפואת ילדים, טופלו הילדים על ידי הצוות הרב תחומי בבית החולים, הכולל רופאים ואחיות, פסיכולוגים ועובדים סוציאלים, פיזיותרפיסטים, מטפלים באמנות, ליצנים רפואיים ועוד.

שמעון גרוס, אביהם של הילדים אמר,"אנו עוזבים היום את מרכז שניידר ברגשות מעורבים של אושר ושמחה אין קיץ, על הנס שעשה איתנו הקב"ה, בו אנו זוכים לחזור הביתה עם שני הבנים בריאים ושלמים. מאידך מציפות ועולות המחשבות על אביגיל ויעל המתוקות והטהורות. במשך תקופת האשפוז זכינו לחוש ולהרגיש את החיבוק הגדול ואת הלב החם של עם ישראל כולו בארץ ובעולם. הדבר נתן לנו כוח, חוזק ותעצומות נפש לעבור את התקופה הזו. ראינו את האחדות הגדולה ואת השפעת התפילות הרבות, ובטוחים אנו באמונה חזקה בהשפעתן לטובה. איננו מבינים חשבונות שמיים, אנו מתפללים ומייחלים שיהיו בנו את הכוחות להמשיך במסע החיים בשמחה ובצורה הטובה והיפה ביותר. אנו מודים לצוותים במרכז שניידר ולצוותים בבית החולים שערי צדק ומעריכים את פועלם ומודים לעם ישראל על התמיכה הרבה".

פרופ׳ יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר לרפואת ילדים, אמר "מרכז שניידר לרפואת ילדים נרגש היום במיוחד עם שחרורם של האחים חיים מיכאל ורפאל יצחק מבית החולים. אני משוכנע שהצלחנו להביא להחלמתם והבראתם של הילדים הן בזכות המקצועיות, הידע והטכנולוגיות המתקדמות והן בזכות שיתוף הפעולה בין בתי החולים, שיתוף פעולה בין הצוותים הרב תחומיים במרכז שניידר, האנושיות והרגישות. מהרגעים הראשונים שנקראנו לעזרתם של הילדים בירושלים, עשו הצוותים לילות כימים להצלת חייהם. כמו כל אזרחי ישראל, גם אנחנו בשניידר חשים שמחה מהולה בעצב, מחזקים את המשפחה בשעתה הקשה ומקווים שלא ידעו עוד צער".