אל מבחוח
אל מבחוחפלאש 90

ממשלת קנדה העניקה זהות ודרכון חדשים לסוכן המוסד המתגורר בקנדה ואשר השתתף במבצע חיסולו של מחמוד אל-מבחוח, מבכירי הזרוע הצבאית של חמאס, בעת שהותו במלון בדובאיי בשנת 2010. 

את הטענה הזו השמיע בראיון לסוכנות הידיעות QMI איש העסקים הקנדי – איראני, אריאן אזרבר, נגדו מתקיימת חקירה בחשד ששימש סוכן מודיעין עבור איראן.

אזרבר טען, כי הדבר נודע לו מפי טרינה קנדי, פקידה בכירה במשרד ההגירה, עימה קיים מערכת יחסים רומנטית. לדבריו, קנדי חשפה פרטים אלה במהלך בילוי לילי שכלל שתיית משקאות חריפים ולאחר מכן ביקשה ממנו למחוק את אשר אמרה.

סוכנות QMI ציינה, כי בעקבות טענותיו של אזרבר שהועברו לידיעת הרשויות הפדרליות, הורה שר ההגירה, כריס אלכסנדר, על חקירה פנימית. מטרינה קנדי נשללו סמכויותיה ואין לה עוד גישה למחשבים של המשרד.

עוד צוין, כי איש העסקים מסר את שמו של סוכן המוסד ואת מקום מגוריו, אך סוכנות הידיעות QMI בחרה שלא לפרסם פרטים אלה מחשש לפגיעה בביטחונו.

מחמוד אל-מבחוח היה פעיל מתחילת האינתיפאדה השנייה בשנת 2000 בהברחת אמצעי לחימה מאיראן לרצועת עזה ואחד מבכירי המערך המשותף לחמאס ולאיראן שארגן ופיקח על הברחות רקטות, נשק, חומרי חבלה ומחבלים פלסטינים שעברו אימונים באיראן לרצועה.

ב-20 בינואר 2010 נמצא מבחוח מת בחדרו במלון פאר בדובאי. משטרת דובאיי פרסמה שמות ותמונות של 33 אנשים החשודים בהשתתפות בחולית החיסול של מבחוח, וחלקם נשאו דרכונים בריטיים, איריים וגרמניים. רשת אל-ערביה דיווחה באותה עת, כי קנדה עצרה את אחד החשודים, ואולם דיווח זה הוכחש נמרצות בידי השלטונות.