מאחורי הקלעים בבית"ר

אחרי הניצחון על חיפה, לא שקט לגמרי בבית"ר. הערפל סביב עתידו של רוני לוי, אי השחרור של מולמו, והתפרצות אוהדי הקבוצה למגרש.

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ח באדר תשע"ד

אוהדים באצטדיון טדי
אוהדים באצטדיון טדי
AFP

אם חשבתם שסדרת הניצחונות של בית"ר ירושלים בליגה ובגביע, תספק שקט בקבוצה, אז כדאי שתחשבו שוב. בכל זאת, זאת בית"ר ירושלים.

כבר לפני המשחק שהיה ביום ראשון האחרון, בין בית"ר למכבי חיפה, היו שמועות רבות על כך שבחיפה לא מרוצים מעבודתו של אריק בנאדו, מאמן הקבוצה הירוקה. בנאדו, שחקן עבר בעל הופעות רבות הן במדי חיפה והן במדי ירושלים, הגיע במהלך העונה שעברה במקומו של ראובן עטר שנחל כישלון חרוץ בתפקיד מאמן הירוקים. בנאדו הצליח בעונה שעברה לייצב את הקבוצה ולהביא אותה להישגים רבים ומשחק נאה לעין. אבל השנה, משהו רע עובר על בנאדו וחיפה בכלל. ההגנה כבר לא מתפקדת ועל ההתקפה אין על מה לדבר. השם החם ביותר בפי כולם הוא שמו של מאמן בית"ר - רוני לוי.

לוי גם הוא שחקן עבר בחיפה, אבל יותר מכך, לוי כבר אימן בעבר את חיפה, ואף הביא איתה שלוש אליפויות רצופות. בסיום ההפסד של חיפה לבית"ר בראשון האחרון, קראו כמה מאות מהאוהדים בשמו של לוי, כשהמסר ברור: אנחנו רוצים אותו בקבוצה שלנו. בסיום המשחק, בירידה לחדרי ההלבשה, נראו יענקלה שחר, בעל הבית של מכבי חיפה, ורוני לוי מחובקים ומחוייכים. אין זה סוד ששחר רוצה את לוי, האם לוי רוצה את חיפה או מעדיף את בית"ר?? לבית"ר יש אופציה על לוי, ואכן רוצים אותו שם לעונה הבאה. צפו להתפתחויות בנושא.

למשחק ביום ראשון הגיע במיוחד מחוץ לארץ לא אחר מאשר שחקנה של בית"ר לשעבר, לאנדרי מולמו. מולמו, מגן שמאלי בתפקידו, שוחרר מהקבוצה לפני כחודש וחצי על ידי רוני לוי, ובמקומו הובא לקבוצה דושאן מאטוביץ'. מולמו טוען כי הקבוצה לא שלחה את שחרורו הבינלאומי ואף חייבת לו כסף, והוא הגיע במיוחד כדי לפגוש יחד עם סוכנו את אלי טביב, כי בניסיונות מעבר לים אף אחד לא ענה לו. בית"ר לא שלחה את טופס השחרור של השחקן, מה שאומר שהוא שייך עדיין לבית"ר. בקבוצה אמרו בעקבות הטענות של השחקן כי יקבל את כל מה שמגיע לו, אבל לטענתם השחקן דורש סכום מעל מה שמגיע לו.

במהלך המשחק בין חיפה לירושלים, התפרצו שני אוהדים בית"ר מאירגון הלה-פמיליה, אל המגרש והפסיקו את המשחק. לאחר מרדף שארך 2 דקות, השתלטו על השניים שוטרי היס"מ שהיו במשחק, והיום (ג') החליט שופט בית משפט השלום בירושלים כי השניים יורחקו מהמגרשים למשך שתי עונות, כאשר יהיה עליהם להתייצב בתחנת המשטרה הקרובה לביתם ביום משחקי הקבוצה. בבית"ר אמרו כי הם מתכוונים לתבוע אזרחית את האוהדים שפרצו לדשא בזמן המשחק. אלי טביב אמר: "לא אתן לאף אחד לפגוע בקבוצה".   

 

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il