תנועת אריאל תחלק תעודות ל"סניפים ירוקים"

המהלך נעשה במסגרת מגמה ירוקה המיושמת כעת בתנועה. מזכ"ל התנועה יוסי ורדי מסר כי שמירה על הסביבה היא "ערך דתי, יהודי וציוני".

בן שאול , כ' באדר תשע"ד

תנועת אריאל תחלק תעודות ל"סניפים ירוקים"-ערוץ 7
מזכ"לי עזרא, אריאל ובני עקיבא
יוני קמפינסקי

תנועת הנוער "אריאל" פתחה בפרויקט שנתי שנועד לקדם את המגמה הירוקה.

במסגרת הפרויקט, במספר סניפי התנועה הצטיידו בפחי אשפה למחזור בקבוקים, קרטונים וניירות, גובש תקנון ירוק עבור הסניף עם נהלי אכיפה שונים, והחל איסוף סדינים שאינם בשימוש עבור תיחום מקום הלינה במחנה הקיץ, במקום קניית סדינים חדשים.

בנוסף לכך, בסניפים שדרות, צפת, מצפה רמון וקרית שמואל – הוחלט על שימת דגש על פעולות המעבירות את נושא החשיבות בשמירה על סביבה נקייה ומטופחת לרווחת התושבים ולשימור הטבע.

כמו כן התקיימו מבצעים לעידוד מחזור, ובהם אספו חניכים חומרים ויצרו מהם יצירות אמנות שונות שבהמשך יכנסו לתחרות פרסים. חולקו "צ'ופרים" ומתנות למדריכים ומדריכות, אשר עשויים מחומרים ממוחזרים בלבד.

סניף מצפה רמון אף יזם פעילות חוץ-סניפית אשר במסגרתה סיירו חניכים בכל רחבי העיר ובטיילת הצופה אל המכתש, ואספו אשפה אל תוך שקיות זבל אקולוגיות. החניכים סיפרו, כי במהלך הפעילות הם עניינו עוברים ושבים בנושא חשיבות השמירה על ניקיון כדור הארץ.

בתנועה מודים למועצת תנועת הנוער (מת"ן) בשיתוף המשרד לאיכות הסביבה על הסיוע בקידום הפרויקט ומקווים כי סניפים נוספים יצטרפו למהלך ויהפכו לסניפים ירוקים. לשם כך, פעילי "אריאל" מכינים כבר 'סל הפתעות' עבור החניכים שיעמדו בקריטריונים לקבלת תעודת "סניף ירוק".

מזכ"ל התנועה יוסי ורדי מסר כי שמירה על הסביבה היא "ערך דתי, יהודי וציוני".