מי ינצח הפעם?
מי ינצח הפעם?לירון מולדובן, אתר מנהלת ליגת ווינר סל

מחר בערב (א') יפתח מחזור מספר 20 בליגת ווינר סל עם משחקים מרתקים, שיהוו הקדמה למשחק העונה שיתקיים יום למחרת. 

במשחק הראשון, ינסו עירוני נס ציונה ומכבי אשדוד לשחזר את המשחק המדהים שלהם מהסיבוב הקודם.

המשחק הקודם ביניהם, שהוגדר ע"י מיטב הפרשנים כאחד הגדולים העונה, הסתיים לאחר הארכה בתוצאה 103 - 101 לנס ציונה, זאת לאחר שהייתה כבר בפיגור של 29 נקודות.

אשדוד נמצאת במקום האחרון בליגה, הפסד נוסף כנראה שיחרוץ את גורלה, ויוריד אותה באופן סופי לליגה הלאומית בעונה הבאה. נס ציונה לעומתה, רוצה להבטיח את ההשתתפות בפלייאוף העליון, זאת למרות שגם הפועל תל אביב וגם הפועל אילת נושפות מאחוריה ומנסות גם הן להיכנס לפלייאוף העליון. לנס ציונה יש עדיפות מול שלושתם כי היא מחזיקה בשתי ניצחונות על הפועל תל אביב, אבל בשביל זה אסור לה להפסיד מחר בערב.

קבוצה נוספת שניצחון מחר יבטיח לה באופן סופי לגמרי את השתייכותה לבית העליון, היא מכבי "בזן" חיפה שמגיעה לאחר שהודחה מהיורוקאפ השבוע. חיפה תשחק מול גלבוע גליל ותנסה לנקום בה על ניצחון באולמה הביתי רוממה בסיבוב הקודם. בשורות חיפה משחק דגן יבזורי ששיחק בחמש השנים האחרונות בגלבוע גליל והביא אותה לזכיה באליפות המדינה בכדורסל בעבר. יבזורי יקבל תשורה מגלבוע גליל על תרומתו לקבוצה.

משחק מעניין נוסף שישפיע על המצב בתחתית הטבלה, יהיה באולם הפחים בחולון, בין הפועל המקומית לבני הרצליה של אפי בירנבוים. בני הרצליה מגיעים לאחר ניצחון ראשון מזה הרבה זמן בשבוע שעבר, וינסו לשחזר את השיא המביך שלהם מתחילת העונה, ניצחון שני ברציפות. שיא עונתי שהיה רק במחזורים השני והשלישי העונה. מביך ומביש. 

המשחק בין הפועל תל אביב לברק נתניה יפגיש בין הקבוצות שהפסידו בשבוע שעבר. תל אביב הפסידה להפועל ירושלים ונתניה הפסידה לגלבוע גליל. אצל הפועל תל אביב יחזרו רביב לימונד ויותם שירן, אחרי שנעדרו תקופה ארוכה בשל פציעה. נתניה תחסר את השחקן הטוב ביותר שלה, יהוא אורלנד, שמושבת בשל פציעה. נתניה חייבת ניצחון, כי הפסד נוסף יהפוך אותה למועמדת רצינית לירידה לליגה הלאומית. הבעיה הגדולה של הצהובים מנתניה היא שמשחקיה הקרובים יהיו מול הפועל ירושלים ומכבי תל אביב. 

אז תפנו לעצמכם ערב שקט, ותצפו בעוד ערב איכותי של כדורסל ישראלי.