במדד המשולב עלה. בנק ישראל
במדד המשולב עלה. בנק ישראל Flash 90

ממשלת ישראל אישרה היום (ראשון) בישיבתה השבועית את מינויה של ד"ר נדין בודו טרכטנברג לתפקיד המשנה לנגידת בנק ישראל.

ד"ר בודו-טרכטנברג תיכנס לתפקיד ב-2 למרץ, לאחר התפטרותה מכל תפקידיה במגזר העסקי. במסגרת תפקידה כמשנה לנגידה היא תשמש גם כחברה בוועדה המוניטרית ובמועצה המנהלית של בנק ישראל.

נגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג, אמרה כי "אני מבקשת להודות לד"ר נדין בודו-טרכטנברג על שהסכימה לקחת על עצמה את תפקיד המשנה לנגידה. בנק ישראל והמשק הישראלי עומדים בפני אתגרים רבים בשנים הקרובות, ואני בטוחה שניסיונה וכישוריה יסייעו לנו להתמודד עם אתגרים אלו".

"אני מודה לראש הממשלה ולשרים על שקיבלו את המלצתי למנותה, ולחברי הוועדה למינויים בכירים אשר בדקו את כשירות המינוי ואישרו אותו. אני מאחלת לנדין הצלחה רבה בתפקידה, ומקדמת אותה בברכה בשם הנהלת הבנק ועובדיו", הסופה פלוג.

ד"ר נדין בודו-טרכטנברג אמרה, כי "אני מודה מקרב לב לנגידת בנק ישראל על כי המליצה לממשלה למנותי לתפקיד המשנה לנגידת בנק ישראל, ולראש הממשלה ולממשלת ישראל על כי נתנו בי את אמונם וקיבלו את המלצת הנגידה. אני שמחה לקבל על עצמי את התפקיד מתוך הכרה בכובד האחריות וגודל המשימה, ואני שמחה במיוחד על כך שאשמש משנה לד"ר קרנית פלוג, ועל ההזדמנות לתרום לבנק ישראל ולהצלחתו תחת הנהגתה. אני מתחייבת לעשות כמיטב יכולתי כדי להצדיק את האמון שניתן בי, לעמוד במשימה ולתרום לקידומם של המשק והחברה בישראל, לטובת כלל האזרחים".