נתניהו בישיבת הממשלה. היום
נתניהו בישיבת הממשלה. היוםצילום: יונתן זינדל - פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פתח את ישיבת הממשלה השבועית בהתייחסות לסעיפי חוק הגיוס שאושרו בשבוע שעבר ולשיחות בין איראן למעצמות.

"לפני כשנתיים אמרתי שנביא לממשלה חוק שיגביר את השוויון בנטל, ויעשה זאת בלי לשסות ציבור בציבור", אמר נתניהו.

לדבריו, "אני חושב שהתהליך הזה מתבצע עכשיו, ועלינו לדאוג שהוא מתבצע תוך שמירה על אחדות העם. באותה מידה אני מוסיף שבהמשך אנחנו רוצים לראות עוד חלקים של החברה בישראל נושאים בנטל".

נתניהו התייחס גם לביקור הקנצלרית מרקל ולשיחות בין איראן למעצמות בסוגיית הגרעין, "מחר תגיע לכאן הקנצלרית מרקל. היא באה כידידת ישראל עם פמליה גדולה. נדבר איתם במטרה להדק את שיתוף הפעולה בינינו. אני כמובן אעסוק איתה בשני נושאים מדיניים ראשונים במעלה: בנושא המו"מ שלנו עם הפלסטינים, אבהיר שהתשתית של השלום בינינו לבין הפלסטינים תבוסס על הכרה הדדית של שתי מדינות לאום, קרי הכרה פלסטינית נדרשת במדינה היהודית, מדינת הלאום של העם היהודי. בנוסף, אדון איתה בשיחות הגרעין".

נתניהו הוסיף, כי "כיוון שגרמניה היא חלק מקבוצת ה-P5+1 אני רואה בדאגה את העובדה שאיראן מאמינה שהיא תממש את התכנית שלה להיות מדינת סף גרעינית, עם יכולת העשרה שהיא לא חושבת שייגעו בה, עם יכולת פיתוח נשק גרעיני וגם יכולת של פיתוח טילים בין-יבשתיים שהיא ממשיכה לעסוק בה ללא מפריע. הדבר הזה - שילוב של העשרה, נשק ויכולת שיגור, אומר שאיראן בעצם מקבלת הכל ונותנת כמעט שום דבר. זה המצב הנוכחי".

"אסור שהסכם הקבע ינציח את המצב הזה, הוא צריך לפרק את איראן מהיכולת לייצר נשק גרעיני או לשגר אותו, והדבר הזה טרם הושג, וללא התעקשות של המעצמות גם לא יושג. אני מקווה שגרמניה ויתר החברות ב-P5+1 יעמדו איתן על הדרישות האמתיות למנוע מאיראן להיות מדינת סף גרעינית", הדגיש נתניהו.