מד"א מסכמים את האירוע בכלא רימונים

יו"ר ועדת הפנים, ח"כ מירי רגב (הליכוד ביתנו), אומרת כי התבצרות האסיר בכלא רימונים היא חציית קו אדום שמחייבת בדיקה יסודית של שירות בתי הסוהר.

"על פי הפרטים הראשונים נראה כי מדובר באירוע חמור ביותר שמחייב בדיקה יסודית ועמוקה", אמרה רגב. "כניסה של כלי נשק והשתלטות על סוהרים היא חציית גבולות ותמרור אזהרה חמור לשירות בתי הסוהר".

לטענת ח"כ רגב מדובר במחדל שמחייב הסקת מסקנות לאלתר. "אירוע כזה הוא בבחינת אירוע מכונן בחיי ארגון הכליאה ולא ניתן לעבור עליו לסדר היום. בימים הקרובים ועדת הפנים תתכנס לדיון מיוחד כדי לעמוד מקרוב על פרטי האירוע הקשה, במסגרתו סוהרים נפצעים באורח קשה", הוסיפה.

שלושה סוהרים נפצעו מירי האסיר סמואל שייניבין, המרצה מאסר עולם בגין רצח. אחד נפצע באורח אנוש ואחד בינוני. צוותי מגן דוד אדום פינו את השניים, בני 30 ו-35, לבית החולים מאיר בכפר סבא. מצבם של שלושה סוהרים נוספים מוגדר קל. לוחם אחד ואסיר נוסף נפגעו אף הם באורח קל במהלך פריצת הכוחות לכלא.

יו"ר הוועדה לפניות הציבור, ח"כ עדי קול (יש עתיד), הגיבה גם היא לתקרית ואמרה כי מדובר במחדל חמור של השב"ס, "המהווה נורת אזהרה נוספת להפקרת המדינה את המתרחש בין כתלי בתי הכלא בישראל".

קול הוסיפה כי "יש להקים ועדת בדיקה באופן דחוף לבדיקת הנהלים, תנאי המאסר הירודים והיעדר פיקוח חיצוני על המתנהל בבתי כלא. כל זאת, בשילוב מצוקת האסירים שאינם זוכים לתכניות שיקום מספקות, מהווים יחד חבית נפץ שרק מחכה להתפוצץ. זכויות האסירים והסוהרים גם יחד, מופרות פעם אחר פעם, והגיעה העת לשים סוף לאנדרלמוסיה בשב"ס ולהתעלמות הציבורית מהנעשה בשולי החברה- בבתי הכלא בישראל".