חברות וולונטרית? הסמכת עורכי דין
חברות וולונטרית? הסמכת עורכי דיןפלאש 90

ערוץ 10 ייזם פרוייקט מיוחד של 100 השמות של עורכי הדין המשפיעים ביותר בתחום הפלילי במדינת ישראל.

עיון ברשימה מגלה כי מופיעים בה שמות רבים של עורכי הדין מהמגזר הדתי לאומי כאשר עורכי הפרויקט אף הקצו פרק שלם לעורכי הדין הטובים שמייצגים את מה שמכונה:"פשיעה אידאולוגית".

אין ספק שאת הפריצה הגדולה ביותר עשה מי שרק לפני שנה וחצי הצטרף לתחום, פעיל הימין, עורך הדין איתמר בן גביר.

בערוץ 10 נכתב, כי בפרק הזמן הזה הפך בן גביר להיות "פרקליט העל" של נוער הגבעות וקצר הצלחות רבות. גורמים משפטיים מעירים כי הצלחתו שלבן גביר והופעותיו המבריקות בבית המשפט אינן הפתעה, "הוא אמנם רשום כעורך דין שנה וחצי אך למעלה מ 20 שנה הוא מופיע בבתי המשפט וצבר מספר שיא של זיכויים, והצלחות בתביעות נגד המשטרה כך שיש לו ניסיון יותר מרבים מעורכי הדין המופיעים בבתי המשפט בישראל"

שם נוסף הבולט ברשימה הוא כמובן שמו של היועץ המשפטי של חננו, עו"ד עדי קידר, בעלים של משרד עורכי דין מרמת גן, שמייצג יותר מ 14 שנה בתחום הפלילי ומופיע רבות בתיקים המוגדרים אידאולוגיים.

קידר מזוהה יותר מכל עם עמותת חננו שמעניקה ייצוג משפטי לרבים מהמתיישבים, ועורכי הדין המופיעים מטעמה בבית המשפט נבחרים בקפידה תוך רף של מקצוענות.

ברשימה מופיע שמו של עורך דין יצחק בם, שסיים תואר ראשון בהצטיינות יתרה באונברסיטה העברית ותואר שני באונברסיטת הרווארד היוקרתית. גורם משפטי אומר לערוץ 7 כי עורך הדין בם נחשב כגאון משפטי אשר יש לו ידע נרחב ומקיף בכל תחומי המשפט עוד מהיותו עוזר משפטי בבית המשפט העליון ובנוסף לתחום הפלילי הוא גם מתמחה בתחום המנהלי ועתירות לבג"צ.

גם שמו של עורך דין נפתלי ורצברגר הוותיק לא נפקד מהרשימה. גורמים משפטיים סיפרו לערוץ 7 כי ורצברגר זוכה להערכה רבה של שופטי בית המשפט בירושלים והוא למעשה ה"אב טיפוס" של עורך דין המייצג תיקים אידאולוגיים.

עורך דין דורון ניר צבי מופיע אף הוא ברשימה למרות שגורמים משפטיים מספרים שתחום התמחותו הוא קרקעות ובתחום זה ניר צבי הוא אחד מעורכי הדין הטובים בישראל. עורכי הרשימה מצאו לנכון לשבצו גם לרשימה בתחום הפלילי דבר המוכיח את הערכה הרבה לה הוא זוכה.

בנוסף לכל אלה, עורכי הדין מהמגזר מופיעים בקטגוריות נוספות וכך בפרק העוסק בעורכי הדין בירושלים מופיע עו"ד אשר אוחיון שייצג זה לא מכבר בפרשת מוטי אלון. אוחיון נחשב לעורך דין מבריק שלא פותח את היום, לפני שהוא לומד לימודי קודש.