שטרית: אתמודד לכהונת הנשיא

ח"כ מאיר שטרית הודיע בפתח ישיבת סיעת "התנועה" על החלטתו. יו"ר המפלגה ציפי לבני העניקה לו את ברכת הסיעה.

ידידיה בן אור , כ"ד באדר תשע"ד

ח"כ מאיר שטרית (התנועה) הודיע היום (שני) בפתח ישיבת סיעתו, כי בכוונתו להתמודד על כהונת נשיא המדינה עם סיום כהונתו של שמעון פרס.

שטרית אמר בפתח הישיבה, כי "אני היום חבר הכנסת הותיק ביותר, ב-1 בפברואר מלאו 40 שנה לבחירתי כראש מועצת יבנה. משנת 81' אני בכנסת. מילאתי כמעט כל תפקיד בכנסת, שורה ארוכה של תפקידים בממשלה, ובאמצע עזבתי את הכנסת להיות גזבר הסוכנות והייתי אחראי למבצע העלייה מברית המועצות ולמבצע שלמה".

שטרית העיד על עצמו, כי "מגוון התפקידים שמילאתי רחב יותר מכל מגוון המועמדים", אך ציין מנגד כי "אני עדיין בגיל של עבודה, בן 65. אני מתכוון להתמודד בקיץ על התפקיד".

"נשיא צריך להיות אדם שמכיר את החברה בישראל על כל גווניה וחלקיה ויכול לדבר עם כולם. בעיני בית הנשיא צריך להיות מקום הרבה יותר חברתי", הדגיש שטרית.

שטרית הוסיף ברוח זו, "אחד התפקידים החשובים של הנשיא זה לחבר את כל חלקי העם. בית הנשיא צריך להיות ממוקד הרבה יותר בנושאים החברתיים. השאיפה שלי תהיה להאיר את הפינות החשוכות של החברה הבישראלית, מתוך תקווה להפנות את תשומת הלב של הממשלה לשם".

בהתייחסות לשאלת הסיכויים אמר שטרית, כי "בבחירות סופרים את התוצאות רק ביציאה מהקלפי, אני ער לשורה הארוכה של המועמדים. אני מקווה שיש לי סיכוי סביר. אם בהמשך אני אחשוב באיזה שהוא שלב שאין לי סיכוי אני לא אתמודד".

יו"ר המפלגה, ציפי לבני, דיברה אחרי שטרית והבהירה כי הסיעה עומדת מאחוריו וכי חבריה יעניקו לשטרית את החתימות הנדרשות.

"ראוי שיהיה אדם שראוי לתפקיד. בין אם בהקשר הפנימי של מדינת ישראל וגם להוות את פניה היפות של מדינת ישראל כלפי חוץ", אמרה לבני.

"הסוגייה שצריכה להיות היום על הפרק היא לא לאיזו סיעה יש יותר מנדטים אלא מי צריך להיות המועמד. כולנו תומכים במועמדות של מאיר שטרית", הוסיפה לבני, "אנחנו ניתן לך היום את הספתח לצאת לדרך".