זיקוקין בירושלים
זיקוקין בירושלים פלאש 90

תנסו לדמיין איך תראה מדינת ישראל בחגיגות ה-100, מה בדיוק יהיה כאן, איזה ראש ממשלה יעמוד בראש הכנסת, האם בית המקדש יבנה, המשיח יבוא והאם הקוטג' עדין יהיה יקר.

מצליחים לדמיין? יואל אלמוג (27), תלמיד של בית הספר הגבוה לקריאיטיב ופרסום ניסה לדמיין את זה, כחלק מתחרות בה הוא צריך להכין כרזה לחגיגות המאה למדינת ישראל.

בכרזה בועטת במיוחד, הוא בחר לקחת את סמל המדינה, להוריד את המנורה ולהשאיר את הבסיס למנורה שנראה כמו מסגד קטן. אלמוג הוסיף לה אלמנטים קטנים, בכדי שיהיה ברור שזה אכן מסגד ולהביא למודעות את השאלה, איך אנחנו מתמודדים עם העם הפלשתיני שחי סביבנו, האם אנחנו לא מוותרים יותר מידי על הרצונות שלנו, והאם אנחנו רוצים שבחגיגות המאה ככה תראה מדינת ישראל?

"הרעיון של התחרות היא לעצב כרזה שתשקף את מדינת ישראל בחגיגות המאה", מסביר אלמוג. "חשבתי על זה הרבה, היה לי מאוד קשה לנחש או לדמיין מה יהיה כאן במדינת ישראל. התחלתי לחקור את האלמנטים של המדינה, את הדגל והסמל. הסתכלתי על זה בכל מיני זוויות, רציתי לעבוד דווקא עם הסמלים שקיימים במדינת הישראלית. כשהסתכלתי על המנורה פתאום הבחנתי במשהו שהיה נראה לי כמו מסגד קטן, אם מסתכלים בסמל המקורי אפשר לראות את המנורה שהבסיס שלה זה שתי מדרגות וכמו כיפה מעל, זה הזכיר לי מבנה מסגדי והחלטתי לשחק על הקטע הזה. להוריד את הקנים של המנורה ולהגדיל את המסגד, להדגיש את זה".

אלמוג מוסיף להסביר על הרעיון שעמד מאחורי זה, "אני לא נוקט כאן עמדה, אני בעצם מעלה פה את הסוגיה של פיתרון מדיני לעם הפלשתינאי, כי הם מתרבים, ועולה השאלה איך מדינת ישראל תראה, אם האלמנטים של הזהות הישראלית ישארו ומה אנחנו מתכוונים לעשות".

אלמוג הוא אב לשלושה, מתגורר בירושלים ולומד שנה שנייה בבית ספר הגבוה לקריאיטיב ופרסום אותו מנהל עפר ענו, פרסומאי בכיר בציבור הכללי. "אנחנו לומדים איך לעבוד במשרדי פרסום, לומדים אסטרטגיה. התחרות נעשת באתר בשם קריאטיב, הגולשים מצביעים, יש שם כל מיני תחרויות וזוהי אחת מהם. מי שזוכה במקום הראשון מקבל מכשיר ייחודי לגרפיקאים, מלגה ללימודים בתל אביב ועשרים המקומות הראשונים יוצגו בתערוכה בדיזנגוף למשך חודש ימים".

לצפייה בכרזה

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו