לעת כזאת? שרה נתניהו
לעת כזאת? שרה נתניהופלאש 90

18 נשות חברי הכנסת החרדים שיגרו מכתב נרגש לרעיית ראשה הממשלה בנימין נתניהו, שרה נתניהו, בעקבות החששות מחקיקת חוק הגיוס.

הנשים פתחו את המכתב בהתייחסות לחוק הגיוס, אותו הגדירו כ"סכנה האורבת לאחוות הכלל ולעולם התורה, תוך התהוות קרע בעם ושיסוי ציבורים שלמים בשלומי אמונים. כל זאת לצערנו על רקע החלטת בעלך ראש הממשלה להטיל סנקציות פליליות על לומדי תורה, במסגרת חוק הגיוס הנורא ("חוק לשוויון בנטל") שמתגבש בממשלה ובכנסת". 

הנשים המשיכו והזכירו את אביה של שרה, שמואל בן ארצי ז"ל, שלדבריהן "הכיר וטיפח את ערכי העם והתורה", והיה "נצר נאה לתורת נובהרדוק".

"כבתו, תביני את התחושה הקשה הקיימת עתה בקרב כלל הציבור החרדי לשבטיו ועדותיו, ובראשם הנהגתו הרוחנית חברי מועצות גדולי וחכמי התורה, מתוצאותיו הנוראות של החלטה זו אותה קיבל לצערנו בעלך ראש הממשלה", מוסיפות הנשים במכתבן.

הנשים פונות לשרה ומבקשות, "אנא ממך: אנו פונות אלייך בקריאה נרגשת וכנה לגלות אחריות לאומית, להפעיל השפעתך הרבה אצל בעלך ראש הממשלה, על ממנת למנוע פגיעה כה אנושה בחלק ניכר באוכלוסיית ישראל".

בשלב זה מגייסות הנשים למאבק גןם את דמותה של אסתר המלכה, וכותבות בפראפרזה על הפסוק הידוע, "מי יודע, שרה, אם לא לעת כזאת הגעת למלכות".

"תוכלי לעשות מעשה שיחרת בדברי הימים של היהדות, כמי שמנעה היווצרות שסע נורא בעם ופגיעה אנושה בלומדי התורה, בני הישיבות הוגי התורה, שבלעדיה אין לנו זכות קיום", חותמות נשות הח"כים החרדים את מכתבן.