בית החולים איכילוב, תל אביב
בית החולים איכילוב, תל אביב פלאש 90

ילד בן 7 מאזור אשדוד מאושפז בבית החולים קפלן ברחובות במצב קשה, כתוצאה משפעת מסוג B. הוא מורדם ומונשם, אך לא נשקפת סכנה לחייו.

מנהל היחידה לטיפול נמרץ, דוקטור אלי שפירו, סיפר כי הילד, מאזור אשדוד, הגיע לבית החולים לפני יומיים לחדר הטיפול נמרץ בבית החולים כשהוא במצב קריטי וסובל ממצוקה נשימתית חריפה. קשיי הנשימה החלו כחצי יממה לפני שהילד אושפז בבית החולים והחמירה במהירות.

בבדיקות נמצא כי הוא סובל משפעת מסוג B, סוג נדיר ביותר. מיד לאחר שהגיע לבית החולים קיבל הילד טיפול אנטיביוטי ואנטי ויראלי כמו שניתן במקרים של מחלות קשות. "עקב מצוקה נשימתית חמורה הוא הורדם והונשם ומצבו הנשימתי היה קריטי במהלך הלילה הראשון לאשפוזו", הסביר.

כעת הילד נמצא תחת השגחה מלאה וצמודה, אך הוא אינו בסכנת חיים. בבית החולים ממליצים כי כל מקרה בו ילד מרגיש לא טוב וסובל מחום מתמשך ללכת לרופא ולא להמתין.

אם מדובר בשעות הלילה והמרפאות סגורות, יש להגיע לחדר המיון בבית חולים.

בבית החולים קפלן נאבקים גם על חייו של נער בן 15 שחלה בשפעת וצעיר בן 25 שמאושפז גם הוא במצב קשה. ביום שלישי נפטר ילד בן ארבע ממרכז הארץ משפעת שהסתבכה. 

בתחילת החודש אושפזה חולה בת 59, שאינה סובלת ממחלות רקע, במצב קשה בבית החולים רמב"ם בחיפה. האישה אושפזה לאחר שאובחנה כחולה בשפעת החזירים, והיא הועברה מבית החולים הלל יפה בחדרה לבית החולים בחיפה. יום לפני כן אושפזה אישה בשנות ה-30 לחייה בבית החולים רמב"ם בחיפה במצב קשה מאוד אחרי שנדבקה בנגיף שפעת החזירים. 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו