מטבע הוירטואלי - ביטקוין
מטבע הוירטואלי - ביטקוין Thinkstock

וירוס לגניבת ביטקוין מופץ בגרסאות פרוצות של Angry Birds, Pixelmator ואפליקציות פופולאריות נוספות למק. המטרה - לגנוב ביטקוין מהמשתמשים.

חברת ESET, מפתחת האנטי וירוס NOD32, פרסמה היום אזהרה למשתמשים במחשבי המק לנקוט במשנה זהירות ולא להתקין תוכנות פירטיות מאתרי שיתוף קבצים לאחר שחוקרי מעבדת הווירוסים שלה גילו שווירוס, המשמש לגניבת המטבע הווירטואלי ביטקוין, מופץ בימים אלה באמצעות אפליקציות מזויפות.

הווירוס, המכונה CoinThief, מדביק מחשבים בעלי מערכת ההפעלה OSX ומטרתו היא לגנוב את פרטי המשתמש לאתרי מסחר בביטקוין וארנקים וירטואליים שונים על ידי התקנת תוספים זדוניים לדפדפן.

במעבדת הווירוסים של החברה מדווחים שעד כה הם גילו את הווירוס באפליקציות BBEdit ו- Pixelmator – עורך טקסט ועורך גרפי למחשבי מק, וכן במשחק Angri Birds ובאפליקצית ארגון המדיה הפופולארית על משתמשי המק Delicious Library.

"ההאקרים מאחורי הסוס הטרויאני CoinThief מנסים לנצל את שיגעון הביטקוין הנוכחי והתנודות בשערי חליפין על ידי פריצה לארנקים הדיגיטליים של המשתמשים" אומרים במעבדותESET , ומציינים שגם אם אינכם נמנים עם מעריצי הביטקוין, עדיין עליכם להגן על המחשב שלכם בעזרת תוכנת אבטחה, להימנע מהתקנה של תוכנות פירטיות על המחשב שלכם ולהתקין אפליקציות רק מחנות האפליקציות הרשמית של אפל או מאתרים של חברות מוכרות ואמינות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו