השר כהן קובע: "כל עיר צריכה ישיבות"

דימונה לבשה חג בהנחת אבן הפינה לקריה החינוכית של הישיבה. הרב דוד תורג'מן ראש המוסדות, הגדיר את האירוע כ"יום חג לתלמידי הישיבה"

גלית אור , כ"ז באדר תשע"ד

השר כהן קובע: "כל עיר צריכה ישיבות"-ערוץ 7
קהל באירוע
מרכז תקשורת דימונה

במעמד הרב הראשי לישראל, שרים, סגני שרים ומאות משתתפים הונחה אבן פינה לקריה החינוכית של ישיבת דימונה, "כור היתוך לחינוך תורני ועשיה לרווחה חברתית".

מאות מתושבי דימונה ובהם הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, השרים אורי אריאל ומאיר כהן, סגני השרים הרב אלי בן דהן דתות ואבי וורצמן, רבני העיר וראש העיריה, ראשי ומנהלי רשת החינוך "נעם צביה", הורים ובוגרים, נטלו חלק במעמד.

שר הרווחה מאיר כהן איש מפלגת "יש עתיד", בעבר ראש עיריית דימונה, הרעיף שבחים רבים על השתלבותם של חברי הגרעין התורני ותלמידי הישיבה במרקם החברתי של העיר הדרומית.

"כבוד גדול הוא לי להיות תושב העיר שיש בה ישיבה כמו ישיבת דימונה. אשרי העיר שיש בה ישיבה. כל עיר שחפצה חיים צריכה לעשות הכל שיהיו בה ישיבות", הכריז השר מאיר כהן.

כשהוא ניצב על הגבעה עליה תקום הקריה החינוכית אמר שר השיכון והבינוי אורי אריאל, כי הישיבה והמפעל החינוכי של הרב תורג'מן "מרוממים את דימונה לגובה שלא הייתה עד עתה". הוא צופה כי בשנים הקרובות יעלו ארצה "כאפיקים בנגב" מיליון יהודים ויותר וצריך להיערך לקליטתם בדימונה ובמרחבי הנגב.

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו הביע דברי הערכה וסיפוק מהשתלבותם של חברי הגרעין התורני בעיר ופעילותם התורנית והחינוכית. "אין ערוך לזכותם הגדולה כמי שזכו להקים עולה של תורה וליישב את אדמת הארץ, אדמת הקודש". רבני העיר, הרב שלום דיין והרב יצחק אליפנט, שיבחו את תרומת הישיבה ומוסדותיה ועשייתה הענפה להפצת תורה וערכי היהדות.

הדוברים באירוע, ובהם ראש העיריה בני ביטון, העלו על נס את המפעל החינוכי הגדול שהוקם בדימונה. "הישיבה על כל שלוחותיה והסתעפויותיה השתלבה להפליא במרחב האנושי והחברתי בדימונה ותרמה רבות לעיצוב אופייה של העיר ויחסה החיובי למסורת".

את האירוע ניהל בידיו האמונות תושב האזור, ח"כ זבולון כלפה, הורה לבוגר הישיבה. בדבריו הגדיר את הקריה החינוכית כ"משכן ומקום השראה לחינוכם של בני הדור הצעיר בדרך התורה והעבודה". בדבריו הביע את בטחונו כי, מרכזי התורה והחינוך המתוכננים להיבנות בגבעת הישיבה המשקיפה על העיר והנראית מכל מקום בעיר - יהוו "כור היתוך לחינוך תורני ועשיה לרווחה חברתית".

מנהלי רשת "נועם צביה", הרב איתן אייזנמן וינקי פרידמן, הגיעו לברך את האורחים ואף כתבו אות בספר התורה. בדבריו, ציין ראש הישיבה הרב דוד תורג'מן כי רשת נעם צביה העמידה למעשה בשנים האחרונות את התורה בדימונה, והיא שותפה מלאה בהתפתחות הרוחנית והחינוכית בעיר.

לאחר הקראת מגילת היסוד מפי הרב יעקב דודי, ראש הישיבה התיכונית, הוטמנה המגילה ע"י הרב הראשי לישראל כשהוא מלווה בראשי הישיבה, נבחרי הציבור ופרנסי העיר. כל אחד מהנואמים נתכבד בסיום דבריו לכתוב אות בספר התורה לציון הנחת אבן הפינה.

את האירוע ליוותה בנגינה ושירה תזמורת תלמידי הישיבה, שהרקידה את ההורים והתלמידים בסיום האירוע.