לפחות הם ראו ניצחון הפעם
לפחות הם ראו ניצחון הפעם עודד קרני

להרוג טורקי ולנוח. מכבי אלקטרה תל אביב ניצחה הערב בביתה, היכל נוקיה שבתל אביב, את גלאטסראי הטורקית עם שלושת האקסים של הצהובים - ארויו, מצ'באן ובונסו. המשחק נגמר בתוצאה 81:97 לזכות הצהובים, וזה יכול היה להיגמר הרבה יותר גבוה מזה.

מכבי הגיעה למשחק לאחר שהיא יודעת שניצחון נוסף על הקבוצה הטורקית יעזור לה בהחלט להתבסס בשלושת המקומות הראשונים, מה גם שבקבוצה רצו מאוד לשמח את האוהדים הרבים שהגיעו לאולם בשעה מוקדמת, זאת כדי לראות ולעודד לפני משחק היורוליג את קבוצת הכדורגל של המועדון הצהוב, במשחקם בליגה האירופית מול פ.צ באזל.

הפסד קבוצת הכדורגל כנראה גרמה ליותר רצון ותשוקה לשמח את האוהדים, אחרת איך אפשר להסביר את הפער ביכולת בין המשחק בצסק"א לבין המשחק היום? אלא שהיריבה איפשרה לצהובים לשחק את המשחק שלה, ולשלוט על קצב המשחק.

בתחילה ארויו וחבריו עוד יזמו והצליחו לספק נקודות קלות לטורקים בעיקר בעזרת ריבאונד ההתקפה, אבל עד מהרה השתלטה מכבי על המשחק ובעזרת גיא פניני שקלע 5 מ-5 לשלוש והשיג 17 נקודות בסך הכל, ניצחה מכבי את הטורקים. אין זה סתם ניצחון, שכן הוא הושג עוד ללא רכזה הפותח של הקבוצה, יוגב אוחיון. פניני בערב ענק, בלו, ושחורציאניטיס הצליחו לחפות על חסרונו של יוגב, אבל לא להחליפו לגמרי. 

מאמן הצהובים, דייויד בלאט אמר על גיא פניני כי הוא נמנה על אחד השחקנים הכי אינטלגנטיים שהוא אימן, והסביר כי "פניני תורם למשחק הקבוצתי".  

בשבוע הבא תחכה למכבי קובאן הרוסית, למשחק על המקום השלישי, כאשר בינתיים בקבוצה עושים מאמצים רבים להכשיר את יוגב אוחיון שנפצע בעינו. מכבי ללא אוחיון משחקת פחות טוב מכשהוא על הפרקט. שלוש פעמים פגשה העונה מכבי את קובאן, בשלושתם ניצחה. האם זה יקרה שוב? אין לדעת, אבל על אוחיון מוטלת המשימה לנצח. בקיץ האחרון יוגב עוד היה שייך כמעט לקובאן. עכשיו זה הזמן להראות להם מה הפסידו שם.. 

קלעו למכבי תל אביב: גיא פניני 17 (5 מ-5 לשלוש) ו-4 אסיסטים, דייויד בלו 16 (4 מ-8 לשלוש) ו-5 ריבאונדים, טייריס רייס (3 מ-4 לשלוש, 5 אסיסטים ו-4 חטיפות) וריקי היקמן (7 אסיסטים) 12 נקודות כל אחד, ג'ו אינגלס 10 ו-4 אסיסטים, סופוקליס שחורציאניטיס ודווין סמית' 9 נקודות כל אחד, אלכס טיוס ואנדריאה ז'יז'יץ' 6 כל אחד, בן אלטיט, סילבן לנדסברג וארד הררי שיחקו ולא קלעו.

קלעו לגלאטסראיי: מאליק היירסטון 18 (8 מ-10 לשתיים), זוראן ארצג, קרלוס ארויו (1 מ-7 לשלוש, 7 אסיסטים), מילאן מצ'באן ופופס מנסה בונסו 12 נקודות כל אחד, אנדר ארסלן 11, סינאן גולר 3, פורקן אלדמיר 1.