החלטה רודפת החלטה: הבדרן יישאר במעצר בית

בית משפט השלום בחדרה דחה את בקשת המשטרה להאריך בעשרה ימים את מעצר הבית. כשעתיים לאחר מכן, המשטרה הגישה ערר.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח באדר תשע"ד

ירון ברלד
ירון ברלד
צילום: פלאש 90

שופט בית משפט השלום בחדרה אהוד קפלן דחה את בקשת המשטרה להאריך את מעצר הבית של הבדרן ירון ברלד. 

כשעתיים לאחר מכן, המשטרה הגישה ערר לבית המשפט המחוזי ושם סוכם כי ברלד יישאר במעצר בית יום ג'. במשטרה מנסים לייחס לברלד כמה חשדות בהם מעשים מגונים, תקיפה, הדחת עד ושיבוש הליכי משפט.

המשטרה טענה בבית משפט השלום כי יש חשש לשיבוש החקירה אך השופט השיב על כך, "פוטנציאל השיבוש היום הוא נמוך מאוד, שאם לא כן, לא היתה המשטרה מסתפקת בבקשה להארכת תנאי השיחרור, והיתה מבקשת את מעצרו של החשוד. אם המשטרה מבקשת להאריך את שהותו במעצר בית, הרי ברור מאליו שפוטנציאל השיבוש אינו גבוה והחשש לשיבוש אינו אמיתי.

רוב פעולות שיבוש חקירה יכולות להעשות גם כאשר חשוד נתון במעצר בית, באמצעות אמצעים אלקטרוניים שקיימים היום, לרוב כמו פייסבוק, מכשירים סלולריים ומחשבים. בסה"כ אין שום הצדקה להארכת מעצר הבית".

במהלך הדין אמר עורך דינו של ברלד, ליאור אפשטיין, "חקירה הזאת אנחנו כאילו כולנו במגרש כדורגל ומתארים את המשחק לפי קריאות הקהל. צריך לבצע את החקירה לפי הדין והשכל הראייתי. פה לא חוקרים את המתלוננת ולא בודקים את טענות החשוד, כאשר כל עד שנחקר מחזק את טענות החשוד, וכל יום מצטיירות תלונות חדשות".

עורך דינו מסר במרומז על מצבו הנפשי של הבדרן, "המשיב לא יכול להתקשר בטלפון כי העיניים שלו לא רואות מרוב שהוא בוכה. אי אפשר להמשיך במעצר בית עד אין קץ. המשיב נחקר בלמעלה מ- 20 שעות חקירה, אז מה הוא עוד יכול לשבש?".

ברלד, החבר בצוות תכנית "ארץ נהדרת", נעצר בתחילת השבוע, לאחר שנערה בת 17 התלוננה נגדו במשטרה על כך שנגע בה. בהמשך התלוננה נגדו גם אישה בת 36, הטוענת שהוא תקף אותה בזמן שירותם הצבאי המשותף.