הרב חיים דרוקמן
הרב חיים דרוקמן יצחק שגיא

הרב חיים דרוקמן, מחשובי רבני הציונות הדתית, קורא לציבור הדתי לאומי שלא לקחת חלק בהפגנת החרדים מחר בירושלים.

"אני מתקומם כל כולי נגד זה. אם ההפגנה הזאת באה להגיד שמדינת ישראל נלחמת נגד שלטון של מלכות שמיים, אני כל כולי מזועזע ומתקומם נגד זה", אמר הרב לערוץ 2.

"אין מקום להשתתף בדבר כזה", הבהיר הרב דרוקמן, "אלה שקראו להפגנה ומשתמשים במשפטים מזעזעים, איפה אנחנו חיים? אנחנו חיים באיזה משטר אפל שנלחם נגד.. מלחמת דת? ברוך השם שאנחנו חיים במדינת ישראל גם אם יש לי ביקורת על המדינה".

בשיחה עם ערוץ 7 הדגיש הרב כי אם ההפגנה הייתה על חיזוקה של תורה או נגד פגיעה בלימוד תורה ודאי שהיה מקום להשתתף בה אבל עצרת זו כפי שהכריזו עליה ועל מטרותיה היא ממש מקוממת, אמר הרב.

"המארגנים טוענים כי ההפגנה היא על 'הכרזת השלטון על מרד במלכות שמים כפי שעשו במשטרים אפלים' - השלטון במדינת ישראל הכריז מרד במלכות שמים ומלחמת בדת? זו כפיות טובה כלפי הקדוש ברוך הוא שזיכה אותנו במדינה עצמאית שלנו ואנחנו לא נתונים לשלטון גויים", הדגיש הרב.

הרב דרוקמן ציין כי צריך לעשות הכל כדי שחוק הגיוס לא יפגע בעולם הישיבות ובעולם התורה אך זו לא מטרתה של ההפגנה מחר.

בתוך כך, משטרת ירושלים נערכת להפגנה מחר. על פי ההערכות, מאות אלפים מכל הארץ צפויים לעלות לירושלים החל משעות הצהריים. מוקד ההתכנסות יתמקד באזור גשר המיתרים ובנייני האומה, לכיוון רחוב שרי ישראל ועד לשדרות שז"ר, וכן ברחוב יפו. 

כניסה והיציאה לעיר יחסמו. החל משעה 13:45 לא תתאפשר נסיעת רכבים פרטיים בכביש 1 מזרחה לכיוון ירושלים, ממחלף בן שמן. בשל כך, משרדי הממשלה בירושלים ייסגרו בשעה 12:30 בצהריים ועובדיהם ישוחררו לפני סגירת ציר היציאה מהעיר. הרכבת הקלה צפויה להיות מושבתת במרכז העיר החל מהשעה 13:00 והתחנה המרכזית בבירה תיסגר החל מהשעה 14:00. שיבושי תנועה צפויים בכל האזור עד לשעה 20:00. 

שלושה בתי ספר נמצאים באזור העצרת, יסיימו את יום הלימודים בשעה 13:00: ממ"ד יסודי דוגמה לבנים, תיכון לבנות אוולינה דה רוטשילד, תיכון לבנות צביה (רחוב ירמיהו). 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו