שנתיים מאסר לתושב באר שבע שהבריח ביצים

בית משפט השלום בבאר שבע גזר שנתיים מאסר בפועל וקנס של 65,000 ₪ לתושב באר שבע, שהורשע ב-34 אישומים שונים של הברחת ביצים.

אורנית עצר , א' באדר ב תשע"ד

שנתיים מאסר לתושב באר שבע שהבריח ביצים-ערוץ 7
ביצים
צילום: פלאש 90

בית משפט השלום בבאר שבע גזר שנתיים מאסר בפועל וקנס של 65,000 ₪ נגזרו על אליהו אברהם, תושב באר שבע בשנות ה-40 לחייו, בגין הברחת ביצים. על פי כתב האישום שהגיש משרד החקלאות ופיתוח הכפר נאשם אליהו ב-34 אישומים שונים של הברחת ביצים.

משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגיש נגד הנאשם, שורה של כתבי אישום שונים, בגין ביצוע שלל עבירות של שיווק ביצים שלא כדין. המדובר בהובלה או החזקה של ביצים, בחלק מן המקרים ביצים שהוחתמו בחותמות מזויפות.

כל הביצים שהוחזקו או הובלו על ידי הנאשם, גודלו על ידי מגדלים לא מורשים וללא פיקוח וטרינרי, לא מוינו בתחנת מיון ביצים מורשית ולא שווקו על משווקים מורשים, הובלו ללא קירור ובלי האישורים הנדרשים. כל המקרים אירעו בין השנים 2008 ל-2013 בהם הנאשם נתפס על ידי יחידת האכיפה והחקירות (פיצו"ח) של משרד החקלאות, ובסך הכל נתפס הנאשם עם 288,690 ביצים שלא כדין בנסיבות שונות.

לאור הצטברות תיקי האישום נגד הנאשם, החליט בית משפט השלום לאחד בין כולם ולדון בהם יחדיו. במעשים אלו הנאשם סיכן את בריאות הציבור באופן חמור ועשיית מעשה העלול להוביל להפצת מחלות מסוכנות.

עו"ד דנה עסיס-שנער, תובעת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הסבירה כי "מדובר בעבירות המהוות סכנה ממשית לבריאות הציבור. בביצים שאינן מוחזקות בתנאים מתאימים עולה הסיכון לתחלואה בחיידק הסלמונלה. כמו כן, העדר מיון מבוקר ותהליך הוצאת ביצים סדוקות שבורות, כתמי דם ועובש וכן, חוסר שמירה על טמפרטורה אחידה מאפשרים את התפתחות החיידק ומהווים סכנה בריאותית לציבור. נוסף על כך, ביצים שהוברחו משטחי הרשות הפלשתינאית הן ביצים שלא עברו כל פיקוח וטרינרי ולא ניתן לדעת באילו תנאים הוחזקו ואילו מחלות נכנסות עמן לשטחי ישראל".

משרד החקלאות קורא לציבור הצרכנים לרכוש ביצים אך ורק במקומות מסודרים, ולוודא כי הביצים מוחתמות בחותמות של משווק מורשה, בתוספת תאריך אחרון לשיווק.