תלמידות נחשפות לעוצמה נשית

מפגש מרתק נרשם בין תלמידות אולפנית אמי"ת עכו לבין ''נשים עוצמתיות'' בעם ישראל.

יעל רון , א' באדר ב תשע"ד

פאנל נשים
פאנל נשים
אולפנית אמי"ת עכו

באולפנית אמי"ת עכו עברו התלמידות שבוע של העצמה נשית.

זה כלל תחרות כרזות, סדנאות בחירה ומפגש עם נשים מיוחדות, הכל במתודות מעניינות ושיח כנה ומרתק בין התלמידות לנשים.

"היום יש הרבה התמודדויות בכל הנוגע לצניעות וקשרים זוגיים שאינם בריאים", אומרת המנהלת עפרה שטרן, ראש אולפנית אמי"ת עכו. "רצינו להתמודד עם זה תוך הבנה בצורך של הדור ולא ממקום שיפוטי. לכן החלטנו לקיים שבוע של העצמה נשית, בו הבנות יתחברו לנשיות שלהן ויממשו אותה ממקום בריא.

"קראנו לשבוע 'שבוע נשים גדולות'. זה התחיל בתחרות כרזות בה הבנות התבקשו לבחור אישה משמעותית מעם ישראל, לחקור עליה ולעצב כרזה יפה עם תוכן על האישה הנבחרת. כל המסדרון באולפנית התמלא כרזות יפיפיות של נשים משמעותיות, כך הבנות נחשפו לנשים וידעו עליהן יותר. בסוף, היתה תחרות איזו כרזה מצאה חן בעיני התלמידות, לאיזו אישה הן התחברו, והבנות הצביעו דרך האינטרנט".

אירועי העצמה נשית המשיכו בסדנאות בחירה במגוון נושאים: נשים משוררות, האישה ביהדות, גוף ונפש, אפייה ובישול ותנועה. בנוסף, נפגשו הבנות לשיח מרתק וכנה עם המורות באולפנית ושאלו אותן שאלות אישיות. "עשינו מעגלי שיח בין המורות לתלמידות. כל כיתה התחלקה לקבוצות. בכל קבוצה ישבה מורה והן שוחחו ביחד על החיים", מסבירה הרבנית שטרן. "עשינו כל מיני מתודות שהעלו שאלות שעזרו לפתוח את הלב, כמו מה הכי נשי עבורך, עם איזה התמודדויות את מתמודדת. המורות והתלמידות מאוד התרגשו מהשיח הזה, הבנות אמרו שהן זכו להכיר את האישה שמאחורי המורה".      

השבוע הסתיים בפאנל נשי מושקע. "הפאנל היה השיא של השבוע, הגיעו אליו נשים מגוונות כמו הרבנית אנגל שהיא אמא ל-12 ילדים, מעצבת אופנה, בעלת גמ"ח ועוד נשים עוצמתיות. במהלך הפאנל היו סרטונים בהם עלו שאלות אל אותן נשים, כמו סרטון של התלמידות עם החלום שלהן, ואז נשאלה השאלה מה אותן נשים חלמו כשהיו צעירות, איך הן הגשימו את החלום ואיך הן הצליחו לשלב אותו עם אמהות ודברים נוספים. היו גם סרטונים על נשים כמו הרבנית ימימה מזרחי וגולדה מאיר והנשים נשאלו מה הן חושבות על אותן נשים, האם יש להן מקום בחברה שלנו היום. היה מרגש והבנות ביקשו מאיתנו שנעשה עוד פעילויות כאלה בהמשך".