ועידת הליכוד
ועידת הליכוד חזקי עזרא

לפני כשבוע כתב ירון לרמן, יו"ר עלה ירוק, בדף הפייסבוק שלו "חברים יקרים, הגעתי למסקנה שכיום על מנת לקדם ליברליזם מהכיוון הפוליטי הצעד הנכון הוא התפקדות המונית של כולנו לליכוד".

מאז פרסם את הודעתו קבע לרמן אירוע התפקדות והסברה שלדבריו יתחיל את המהפכה לה הוא מייחל.

במטה הלאומי בליכוד מציינים כי "למרות התמימות המדומה, בדף האירוע נכתב ש"מהלך התפקדות בליכוד? בזמן שבכירי הליכוד מתקוטטים בערכאות, יש אנשים שיוזמים התפקדות שטח לתנועה (בין השאר כדי להשפיע על אופייה מבפנים ולתת קונטרה למתפקדי יו"ש ההמוניים לפני כמה שנים)"".

עוד מוסיפים אנשי המטרה ומציינים כי "לרמן וחבריו מהמחנה הליברלי מכוונים גבוה אך שומרים על פרופיל נמוך. השפה בה לרמן מדבר אינה שונה מהאג'נדות אותם השמיע תחת מטריית עלה ירוק אך גם לא שוכח לציין כי ניתן להגיע להישגים משמעותיים במידה וכמות המתפקדים תהיה גדולה מספיק".

לדבריהם "נראה כי לגליזציה של קנאביס היא לא הנושא העיקרי אותו רוצים לקדם החברים הליברלים של לרמן וכי מצע מדיני ועתיד ההתיישבות הם הדברים שעל הפרק בחסות עישון ושתייה "תמימים" כביכול".

במטה מזהירים: "עלה ירוק לצד גורמים נוספים מצטרפים לליכוד לאו דווקא מתוך אמונה במצע המפלגה והזדהות עם מטרותיה אלא מתוך אינטרסים צרים. הסכנה נעוצה בכך שגורמים כאלו יכולים להיות הגורם המכריע בסוגיות מכריעות לעתיד עם ישראל". לצד הדברים מוסיפים שם כי אנשיהם פועלים בימים אלו כדי "להגדיל את מספר החברים הלאומיים שמתפקדים לתנועה במטרה לחזק את המחנה הלאומי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו