הענקת הפרס לח"כ עמרם מצנע
הענקת הפרס לח"כ עמרם מצנע דוברות הכנסת

'אות הפרלמנטר' של המכון הישראלי לדמוקרטיה הוענק היום (רביעי) לח"כ עמרם מצנע (התנועה) ולח"כ מיכל רוזין (מרצ).

האות ניתן על הצטיינותם בעבודה הפרלמנטרית במושב הראשון של הכנסת ה-19, במעמד יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. את הפרס העניק נשיא המכון, ד"ר אריק כרמון, ואת נימוקי ועדת הפרס הקריא ראש הוועדה, שופט העליון (בדימוס) תיאודור אור.

יו"ר הכנסת, אמר כי "הפרס הזה הוא הוכחה שאפשר גם אחרת. לא צריך להתבלט במעשים שאולי מצטלמים טוב אבל לא מעידים על עשייה פרלמנטרית. פעילות חברי הכנסת מהווה דוגמא לדור הצעיר. בטקס בשנה שעברה אמרתי שאני מצפה שחברי הכנסת החדשים ילמדו מהוותיקים, ואני שמח שח"כ רוזין הוכיחה שאפשר להשפיע כבר בשנה הראשונה".

"עם קצת מאמץ מחברי הכנסת אפשר להביא לשינוי בתפישה של הציבור את הכנסת, ולהביא הרבה הערכה למוסד החשוב הזה בציבור".

נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה, אריק כרמון, אמר "כשיצאנו לדרך עם הפרס הזה, הייתה תחושה של זילות בעשייה הפרלמנטרית. הבדיקה העלתה שיש בכנסת קבוצה של חברי כנסת שעושים עבודה יוצאת מהכלל, והלוואי שהאירוע יהיה מופת חינוכי גם לח"כים אחרים".

ח"כ עמרם מצנע אמר בטקס קבלת הפרס כי "כבר הייתי בעבר בכנסת וחזרתי הפעם כדי להשפיע על שני דברים: התהליך המדיני וצמצום הפערים בחברה הישראלית. אני חושב שאם לא נצליח להתמודד עם בעיות החברה כאן בכנסת, לא נצליח להיות מה שאנחנו רוצים להיות – חברה דמוקרטית נטולת פערים. למרות תחושות בציבור שאני ער להן, מפתיע אותי כל יום לראות על הרצון של תושבי המדינה להגיע לכנסת, לטייל כאן, להשתתף ולהשפיע. אני שמח שאנחנו משתפים את הציבור ותורמים לתחושה שיש עם מי לדבר".

ח"כ מיכל רוזין אמרה בטקס "כחברת כנסת חדשה, אני מלאת הערכה למוסד שמהווה את לב ליבה של דמוקרטיה הישראלית. אמנם גם כאן הרוב קובע אבל יש גם למיעוטים זכות להישמע. הפרס הוא תזכורת עבורי לסטנדרטים שהצבתי לעצמי בתחילת הקדנציה למען חברה דמוקרטית וצודקת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו