גוטמן. אין מה לחייך..
גוטמן. אין מה לחייך.. צילום: פלאש 90

ברגל שמאל. נתחיל מהסוף - שוב נבחרת ישראל הפסידה, הפעם במשחק ידידות לנבחרת סלובקיה, בתוצאה 3:1.

יום לפני המשחק הבינו בהתאחדות לכדורגל שמעט מאוד אוהדים יגיעו למשחק הידידות מול סלובקיה, וחילקו הזמנות למשחק בחינם, זאת על אף שכרטיס למשחק עלה 30 שקלים בלבד.

בקרב השחקנים וההתאחדות ידעו להאשים את התקשורת בכך שלא מסייעת לנבחרת להבאת צופים רבים למשחק, ובתקשורת האשימו את הקדנציה הקודמת של אלי גוטמן מאמן הנבחרת, בך שהרחיקה את האוהדים הרבים, וגרמה לכולם להתבאס כל פעם מחדש. ומסתבר שכנראה האוהדים הרבים ידעו למה הם לא באים למשחק..

אתמול בערב, אחרי האימון המסכם שלפני המשחק היום, התראיין אבי לוזון בתקשורת ואמר אף בפני שחקניו, כי צריכים הם לשאוף לסיים במקום השני ושזה אפשרי, ומקסימום הכי בטוח שאפשר לעלות מהמקום השלישי. האמת? עם איך שנראתה הנבחרת היום על המגרש, מקום רביעי יותר מתאים למציאות.

גוטמן שוב פעם בחר לפתוח ולשחק עם שחקנים שלא מצליחים להוכיח את עצמם העונה: טל בן חיים מסנטנדר ליאז' נכפה עליו לאחר פציעתו של איתן טיבי בלמה של מכבי תל אביב, והמשחק הנרפה שלו הוכיח למה הוא לא נכלל בהתחלה בסגל. גם עמרי בן הרוש הציג משחק חלש מאוד, ואייל משומר כבר מזמן גמר את הסוס. גם בעמדת הקישור יכול היה גוטמן לפתוח עם בוזגלו הלוהט על פני רפאלוב שמשחק בקבוצת צמרת בליגה הבלגית אבל לא מראה ניצוצות יותר מידי.

אז כל השינויים בסגל הנבחרת ובצוות המקצועי לא עזרו לגוטמן, שצריך לנסות ולהבין שהבעיה היא בשיטת המשחק, ושוב הפסד צורם לקבוצה שנמצאת באותו הדרג כמו של נבחרת ישראל (הדרג השלישי) אבל ברמה אחת מעליה. האם זה יספיק למוקדמות היורו 2016? בטח שלא. אפילו שיש הגרלה סבירה ושיטה חדשה, עם יכולת כזו ישראל לא תעשה היסטוריה.

מה עכשיו יגיד לוזון?