בדלת האחורית? עדי קול
בדלת האחורית? עדי קולפלאש 990

ארגון רבני "דרך אמונה" מפרסם היום את עמדתו השוללת מכל וכל את תיקון חוק האימוץ אותו מובילה ח"כ עדי קול (יש עתיד), אשר יאפשר אימוץ שלא בתוך אותה דת".

בתגובה לפניית ארגון "יד לאחים" בנושא, כותבים רבני "דרך אמונה", כי "הדבר פשוט הן ע"פ דיני התורה הקדושה, הן ע"פ המוסר הטבעי הבריא, שלא יעלה על הדעת להתיר אימוץ של ילד יהודי בידי נכרים".

לדבריהם, "התורה הזהירה שוב ושוב להתרחק מעירוב עם הגויים, וגזרה הרחקות מפליגות על מנת שלא יגיעו למצב חתנות עימם, והוסיפו חז"ל כהנה וכהנה".

"על כן אנו מחזקים ידיכם בהתנגדות בכל תוקף לחוק זה, וקוראים למחוקקים להימנע ממעשה זה ולפעול לבטל את החוק לאלתר. על פי ההלכה אך רק יהודים יכולים לאמץ ילד יהודי, ויש איסור חמור לאפשר מכשלה כזו שילד יהודי יעבור לרשות משפחה נכרית", כותבים רבני דרך אמונה לאנשי "יד לאחים".

רבני דרך אמונה מוסיפים ומדגישים, כי "גם האפשרות ההפוכה, אימוץ ילד גוי בידי יהודים, אינה מותרת. הדבר יוביל לגויים מאומצים החיים כיהודים בשפתם ולבושם (ולפעמים גם דתיים), אך לא התגיירו. חלקם אף לא ידעו בעצמם שהם גויים, וחלקם יגדלו במשפחה חילונית וגיור האדם שגדל בבית כזה אינו דבר סביר שיקרה. והפרצה בזה ברורה".

עם זאת, רבני ארגון "דרך אמונה" מדגישים, כי מי שמוסמך להורות בנושא זה הלכה למעשה הם הרבנים הראשיים לישראל.

"את פסיקת ההלכה למעשה אנו משאירים לרבנים הראשיים, ויש לציית רק להוראותיהם בנושאים ממלכתיים ולא לגופים רבניים אחרים", כותבים הרבנים, אשר מציינים כי פנו בנושא זה לכמה חברי כנסת, על מנת שיפעלו לסיכול החוק.