השר כץ: אסור לעולם לשחרר את הרוצחים

שר התחבורה, ישראל כץ, השתתף (ראשון) בטקס האזכרה לחמשת בני משפחת פוגל הי''ד, בישיבת איתמר.

"גם בשנה שעברה הייתי כאן וגם אז ירד גשם", סיפר השר כץ, "הגשם הוא גם גשם של ברכה וגם גשם של דמעות".

שר התחבורה הבהיר כי המחבלים שרצחו את בני משפחת פוגל ראויים לעונש מוות. "הייתי אומר שהרוצחים הם חיות אדם אבל יש חיות רבות שלא היו מתנהגות כך. אנשים כאלה ראויים לגזר דין אחד - גזר דין מוות. אסור שישתחררו לעולם. אני הצבעתי בממשלה נגד שחרור מחבלים ומה שראיתי לנגד עיני הם בני משפחת פוגל".

השר כץ הדגיש כי בכל הצבעה על שחרור מחבלים הוא הצביע ויצביע נגד. "אסור לתת להם פרס. הפלסטינים יתרצו? יראו בזה צעד בונה אמון? הם רוצים את יפו, את חיפה ואת רמלה. הם לא מוותרים על מה שהם קוראים 'פלסטין', יכניסו מיליוני פליטים למדינת ישראל, הם לא מוכנים להגיד מדינה יהודית ולא מכירים בריבונות שלנו על ארץ ישראל.

אז יש לי חדשות בשבילכם - אנחנו לא שואלים אתכם", אמר כץ וכיוון בדבריו לרשות הפלסטינית, "הרוצחים לא מרתיעים אותנו ואנחנו נמשיך לחזק את ההתיישבות במדינת ישראל".

השר אורי אריאל באזכרה באיתמר

שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, השתתף גם הוא בטקס האזכרה, קרא להמשיך לפתח את ההתיישבות ביהודה ושומרון והדגיש כי אף יהודי לא ייעקר מביתו.

"עלינו להראות את הכיוון ולהמשיך ולהתקדם ולא לעצור במעלה הדרך גם כאשר יש קרבנות ולצערנו יש", אמר שר השיכון, "הציבור פה ביהודה ושומרון ויותר מכך ביישוב איתמר נושא בעול עצום וקשה של קורבנות.

לדבריו, "אי אפשר לעצור את המנגינה הזאת ומי שלא הבין את זה שיבוא לאיתמר. האם יש יותר תלמידים? יש יותר. האם יש יותר משפחות? כן יש יותר. האם איתמר פורצת ימה וקדמה? כן. אני אומר מעל הבמה הזו לא ייעקר יישוב יהודי אחד ביהודה ושומרון".

השר אריאל הדגיש כי אזרחי ישראל יחיו אך ורק תחת ריבונות ישראל מלאה, "ומערבה לירדן ועד הים תהיה מדינה אחת בלבד והיא מדינת ישראל".