השר בנט: יש גוש אחד - גוש ארץ ישראל

שר הכלכלה, נפתלי בנט, בהתייחסות ראשונה לראיונות שנתן ראש הממשלה בסוף השבוע, בהם הצהיר כי לא כל היישובים יישארו במסגרת הסכם מדיני.

באזכרה לחמשת בני משפחת פוגל הי"ד בישיבת איתמר אמר השר בנט כי "יש כאלה שמדברים על גושים... 'בתוך הגוש נבנה, מחוץ לגוש לא נבנה, לא בטוח שיהיה אפשר לשמור על יישובים מחוץ לגוש', רבותי בואו אני אגלה לכולנו מה שהערבים גם יודעים: לישראל יש גוש אחד וזה גוש ארץ ישראל".

"אני רוצה להבטיח לכם, בתקופה שלפעמים נראה שיש בלבול אבל פה אין בלבול, אין בדל בלבול", המשיך שר הכלכלה, "עם ישראל בארץ ישראל ביחד עם תורת ישראל, ועם מדינת ישראל הריבונית בכל הארץ. עכשיו העת לפעול. אנחנו היום ממשיכים לבנות בכל פינה של ארץ ישראל ביתר שאת ולא להתבלבל, אנחנו בונים ואנחנו לא מפסיקים לבנות".

השר בנט הוסיף "מתבהר לי יום אחרי יום שהמערכה היא לא רק המערכה הפיזית של הבניה בארץ הזו, אלא אנחנו חוזרים באמת לשורש העניין, לזכות הקיום. אני מסתובב בעולם ותמיד אומרים את המילה 'כיבוש' ואנחנו מבהירים 'עם לא יכול להיות כובש בארצו'".

בסיום דבריו פנה בנט לתמר פוגל, אשר איבדה בפיגוע את הוריה ושלושה מאחיה ואמר "תמר היקרה, את מצטרפת לשרשרת של הגבורה הנשית והגבורה היהודית, את ההמשך של שרה, רבקה, רחל ולאה ומרים בגבורתה ודבורה הנביאה וחנה ויעל ושרה גיבורת נילי וחנה סנש. לשרשרת של הגבורה הנשית הישראלית היהודית הצטרפת כשאמרת 'לא תשברו אותנו'.

מכאן אנחנו אומרים לכל העולם ולעם ישראל וגם לחלק ממנהיגי ישראל שצריכים את החיזוק: 'לא תשברו אותנו'", דברי בנט.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו