"מכבדים את הדמוקרטיה"

אלי כהן, שהפסיד בבית שמש לראש העיר החרדי משה אבוטבול: אמשיך לשרת את החברה הישראלית בכל דרך אפשרית.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י' באדר ב תשע"ד

אבוטבול וכהן
אבוטבול וכהן
צילום: פלאש 90

אלי כהן, שהפסיד אמש בבחירות לראשות בית שמש לראש העיר החרדי מטעם ש"ס, משה אבוטבול, התייחס הבוקר להפסד והכריז "הבוחר אמר את דברו".

"אנו מכבדים הכרעה דמוקרטית", הבהיר כהן, שזכה לתמיכת כל המפלגות הציוניות בבית שמש.

כהן סיפר כי התקשר לברך את אבוטבול על הניצחון. "כבוד גדול הוא לי שכל כך הרבה אנשים נתנו בי אמונם, כל כך הרבה אנשים טובים אשר האמינו שניתן לעשות שינוי. מבטיח לעשות הכל ולפעול למען כל אחת ואחד מתושבי בית שמש. אני מאמין שעדיין אפשר לעשות את בית שמש למקום טוב יותר, ולפעול למען הערכים שאנו מאמינים בהם".

"אמשיך לשרת את החברה הישראלית ואת בית שמש בפרט בכל דרך אפשרית, כפי שעשיתי כל חיי", הוסיף כהן והודה לתושבי בית שמש, "תודה על התמיכה, תודה על האמון, ותודה על שנתתם תקווה לשינוי".

בתום ספירת כל הקלפיות בבית שמש, משה אבוטבול זכה ב-19,401 קולות כשרים (51%) ואלי כהן זכה ב-18,643 קולות כשרים (49%). אחוז ההצבעה בעיר עמד על 76.89%, גבוה משמעותית מהבחירות באוקטובר 2013.

יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, אמר בתחנה החרדית "קול ברמה" כי "מי שחשב שאפשר לנצח כשכל המפלגות נגדינו, התבדה הערב. הניצחון של אבוטבול הגיע בעיקר מהשכונות הוותיקות. שם הייתה העליה. המשמעות: ההסתה לא באמת חלחלה לשם. אני שמח מאד על התוצאה. מי שטרח בערב שבת – יאכל בשבת. זהו ניצחון של עם ישראל".

בנצרת זכה עלי סלאם זכה ב-27,666 קולות כשרים (61.57%) וראמז ג'ראיסי זכה ב-17,266 קולות כשרים (38.43%). אחוז ההצבעה בנצרת עמד על 84.41%.