תיק תקיפת הערבייה ייסגר מחוסר ראיות

המשטרה החליטה לסגור את תיק החקירה בה נטען כי בנות יהודיות היכו ערבייה בתחנת הרכבת הקלה בירושלים מחוסר ראיות.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י' באדר ב תשע"ד

המשטרה החליטה לסגור בשל חוסר ראיות את תיק החקירה נגד הנערות שנחשדו בתקיפת ערבייה בתחנת הרכבת הקלה בירושלים. בראיון לערוץ 7 מספר בא כוחה של אחת הנערות, עו"ד איציק בם, על ההחלטה ומבקר את התנהלות המשטרה והתקשורת בפרשה.

עורך הדין בם רואה באירוע "מיקרוקוסמוס של כל מה שקורה כאן בארץ בעשרים או שלושים השנים האחרונות". לדבריו המציאות היא ש"הערבים משקרים והתקשורת מנפחת ומשווקת את הסיפור וכשבודקים אותו רואים שאין מאחוריו כלום".

בם מציין כי בידי המשטרה הייתה מהרגע הראשון הוכחה ניצחת לחפותן של הנערות היהודיות וזו מצלמת האבטחה שהוכיחה כי הערבייה היא שיצרה קשר עם הנערות והובילה לתגרה. בם מספר כי התיעוד המצלם מראה כיצד הנערות עוברות ליד הערבייה באין מפריע וכעבור שניות היא פותחת בהליכה מהירה לעברן, יוצרת מגע ומובילה למעשה לתגרה עימן.

"אחת הפעולות הראשונות של המשטרה היא ניתוח קלטת האבטחה. אף על פי כן המשטרה עצרה את הבנות וטענה לתקיפה חמורה על רקע לאומני והתקשורת ניפחה את הפרשה", אומר בם הסבור כי "אלמלא התקשורת הייתה מנפחת את בלון השקרים ידה של המשטרה לא הייתה קלה לעצור את הבנות".

עורך הדין איתמר בן גביר שייצג שתיים מהבנות מוסיף ואומר: "מהרגע הראשון אמרנו שמדובר בעלילה. התמונות שהגיעו לתקשורת הו ערוכות ומצלמות האבטחה הוכיחו שאמטיר (הערבייה המעורבת בפרשה) שיקרה". בן גביר מוסיף ודורש מהמשטרה להעמיד את אמטיר לדין.

כעת שוקלות הבנות אם לעתור ולתבוע פיצויים מהערבייה או מהמשטרה.