פרי: גל שחרור הרוצחים הבא - בספק

השר יעקב פרי: הגל הרביעי של שחרור המחבלים אינו ודאי. על אבו מאזן אמר "יש לנו באמת פרטנר קשה".

ערוץ 7 , י"א באדר ב תשע"ד

פרי: גל שחרור הרוצחים הבא - בספק-ערוץ 7
יעקב פרי
פלאש 90

"אם אבו מאזן לא יסכים להאריך את המשא ומתן עם ישראל לתקופה של שנה נוספת, יש אפשרות שהגל הרביעי של שחרור האסירים לא יבוצע", כך אמר ראש השב"כ לשעבר השר יעקב פרי (יש עתיד).

בראיון מיוחד ל"ישראל היום" הסביר פרי כי "יכול להיות ששחרור המחבלים לא יבוצע". "אם יהיה משבר בשיחות והאמריקנים והישראלים יגיעו למסקנה שהם נמצאים בסוף תשעת החודשים וכי לא צפויה הארכה של המשא ומתן, המשמעות היא כישלון של השיחות. ואז בהחלט יכול להיות שלא יהיה שחרור של אסירים".

פרי הסביר כי ברור שבמצב כזה, שממנו כל הצדדים כרגע מנסים להימנע, שום צד לא מחויב לאחר, משמע שגם הפלשתינים עשויים לפנות למוסדות האו"ם ולדרוש הכרה באופן חד־צדדי.

פרי, שנחשב לשר היוני בממשלה, תקף את אבו מאזן "יש לנו באמת פרטנר קשה. אין כמעט קושי שהפלשתינים לא מערימים על המו"מ. כשנראה לך שאתה הולך לסגור איתם, מתברר כי בשבילם זאת נקודת ההתחלה. יש לנו פרטנר שיש לו קושי רב להתפשר".

בסוף שנת 2013 שחררה ישראל 26 מחבלים במסגרת "הפעימה השלישית", בניסיון להביא לחידוש המשא ומתן וכמחווה לאבו מאזן. כאמור כעת נראה ששלוש המחוות האחרונות לא הניעו את המשא ומתן ועל כן ישראל צפויה לעצור את גל השחרור הבא.