נתניהו בישיבת סיעה
נתניהו בישיבת סיעה חזקי עזרא

יעקב וידר, יו"ר המטה החרדי בליכוד וחבר נשיאות המפלגה, דוחה את הטענות שמופנות לעברו של ראש הממשלה ולפיהן הוא זנח את המגזר החרדי והפקיר אותו בנושא חוק הגיוס.

"כאחד שהיה מעורה ואף ניסה לקדם דברים בשקט, אני יכול לומר שראש הממשלה היה מעורה והיה ניסיון רציני למתן את החוק הזה, וחברי הכנסת החרדים יודעים שהם הצליחו בדברים רבים".

לדבריו נכון להיום לכולם ברור שהחרדים לא יתגייסו בהמוניהם, "מבחינת החרדים החוק במתכונתו הנוכחית הוא הגון יחסית. העולם החרדי לא יתגייס בהמוניו, העולם החרדי מבוסס על שמרנות ועל חיים מאוד ברורים, לומדים בחיידר, ישיבה קטנה וישיבה גדולה וזה לא ישתנה. המכסות הן מאוד ידידותיות אבל אני חושש שעוד כמה שנים תקום מפלגה שתנסה שוב לעשות סיבוב על הציבור החרדי כדי לעשות קופה פוליטית".

וידר אמר כי הנציגים החרדים חייבים ללמוד לקח ממה שקרה סביב חוק הגיוס. "הנציגים החרדים בוכים, אבל לבכות בלי להציג פתרון, זה אומר לדחות את הפתרון. אני הצעתי שיהיה צבא מקצועי ומי שרוצה שיתגייס כולל חרדים ומי שלא רוצה שלא יתגייס. לצערי יש כאן כפיות טובה, תנועת הליכוד תמיד ידעה לייצר איזון נכון בין הציבורים בישראל, ושלא בצדק יש היום חברי כנסת חסרי אחריות שבוחרים לתקוף את הליכוד".