נרות נשמה
נרות נשמה צילום: פלאש 90

בשבת הלך לעולמו אליעזר פארן, מראשוני התעשייה הקיבוצית, איש קיבוץ רמת יוחנן ואחד ממדליקי המשואות של יום העצמאות.

על הדלקת המשואה הומלץ על ידי ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" לאחר שהפך לדמות מופת של התנדבות אישית -בקרב קהילת נפגעי הטרור, אצל ילדים וצעירים יתומים, בפיהם נקרא "סבא אליעזר".

יו"ר ארגון נפגעי הטרור, "אלמגור", מאיר אינדור ספד לו "אליעזר פארן -סבא אליעזר-היה ציוני גדול ובעל לב ענק. חלוץ בונה ולוחם ומגשים אישי. הוא היה דוגמא ליכולת לפעול במרץ בלתי נדלה גם בגיל מבוגר בחיוניות וחינניות שקנתה את לב כולם. היכולת שלו לגשר על פער הגילים, שבתה את לב הצעירים סביבו ואלה השיבו לו אהבה".

פארן נולד בצ'רנוביץ, אז רומניה והיום אוקראינה, בשנת ‎1925 למשפחה דלת אמצעים. בגיל ‎10 הועלה לארץ על ידי אחותו, שהצליחה לקבל רישיון עלייה שש שנים לפני כן על ידי נישואין פיקטיביים. הוא הצטרף להכשרה בקיבוץ עין גב, עבד בדייג, היה ממקימי כפר סאלד, עבר קורס מפקדים בפלמ"ח ולחם במלחמת העצמאות.

משנת ‎1952 היה חבר בקיבוץ רמת יוחנן. פארן הדריך ב"עליית הנוער" ופעל להקמת מפעל הפלסטיק בקיבוץ. התמחה בהבטחת איכות בתעשייה ובתחום זה היה פעיל בתעשייה הקיבוצית כולה. מאמצע שנות ה-‎90 התנדב לפעילות ציבורית בתחומים המאיימים לפלג את העם, ומגיל ‎75, כאשר פרש לגמלאות, הוקדש רוב זמנו לתמיכה בנפגעי טרור, בעצמו ובעזרת מתנדבים שגייס בקיבוצים.‬

הלוויתו מחר בקיבוץ רמת יוחנן בשעה 14:00.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו