אריה קינג נגד פתיחת הסינמה סיטי

בג"ץ הורה לעיריית ירושלים לדון מחדש בפתיחת הסינמה סיטי בשבתות. אריה קינג: המועצה כבר קבעה - המתחם סגור בשבת.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ד באדר ב תשע"ד

אריה קינג נגד פתיחת הסינמה סיטי-ערוץ 7
הסינמה סיטי בירושלים
צילום: פלאש 90

חבר מועצת העיר ירושלים, אריה קינג, הגיב להחלטת בית המשפט העליון להותיר את מתחם הסינמה סיטי בבירה סגור בשבתות ובחגי ישראל.

"דמותה של השבת בעיר ירושלים צריכה להיקבע על ידי תושבי העיר", אמר קינג בשיחה עם ערוץ 7. "בעיר מתוקנת ודמוקרטית יש מועצת עיר שכבר קבעה כי הסינמה סיטי יישאר סגור. אני בטוח שעמדה זו של המועצה הנוכחית לא תשתנה כי זו רצון רוב תושבי ירושלים".

בית המשפט העליון הורה לעיריית ירושלים לקיים דיון מחדש בסוגייה במועצת העיר. החלטת מועצת העיר תובא בשנית לדיון בפני בג''ץ. קינג טוען כי אין סיבה מהותית לפתיחת הקולנוע בשבת, "תושבי ירושלים שמחפשים לראות קולנוע בסופי שבוע, יכולים ללכת לשלושה בתי קולנוע אחרים שפתוחים בשבת".

אל קינג מצטרף גם יוסי דייטש, מ״מ ראש העיר ירושלים מטעם יהדות התורה. "מהדיון עולה כי גם שופטי העליון מבינים את הרגישות והאיזון הנדרשים בהחלטה שכזו", אומר דייטש ומדגיש "אני בטוח שגם ראש העיר ימשיך במדיניות השמירה על הסטאטוס קוו בירושלים והמתחם יישאר סגור בשבת".

בתנועת "התעוררות", שהגישה את העתירה לבג''ץ בדרישה לפתוח את המתחם בשבתות, מברכים על הוראת בית המשפט לדון בסוגייה במועצת העיר. "אנו מברכים את בית המשפט על כך שלראשונה דרש מהעירייה להביע עמדה. 'התעוררות' תמשיך להוביל בנחישות ותוך מאבק ציבורי ופוליטי לשינוי ההסכם ולפתיחת הסינמה סיטי בשבת״, אמר עופר ברקוביץ׳, סגן ראש העיר ויו״ר ארגון התעוררות''.

ברקוביץ הבטיח כי "נפעל ככל יכולתנו ובכל הכלים המצויים בידינו כדי להשפיע על חברי מועצת העיר ועל ראש העיר להביא להסכם חדש וצודק עבור כלל תושבי ירושלים".