''מספיק עם ההדרות''

השר אורי אריאל מברך על הענקת פטור ממע"מ לרוכשי דירה ראשונה אך טוען כי ''אין סיבה שזוג בלי ילדים לא יקבל''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז באדר ב תשע"ד

השר אורי אריאל
השר אורי אריאל
ניסים לב

שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל (הבית היהודי), מברך על כוונת שר האוצר יאיר לפיד (יש עתיד) להוריד את המע''מ לרוכשי דירה ראשונה אבל דורש שלא לשלול את ההטבה מזוגות בלי ילדים וזוגות שלא שירתו בצה''ל.

"אין סיבה שבני מיעוטים לא יקבלו, אין סיבה שזוג בלי ילדים לא יקבל", אמר השר אריאל בגלי צה"ל, "אני מציע לא להדיר אף אחת מהקבוצות באמונת ישראל. מספיק כבר עם ההדרות האלה. כי מי שנשוי הוא זוג והוא יכול לרכוש דירה", הסביר.

סגנית יו"ר הכנסת, ח"כ פנינה תמנו שטה (יש עתיד) בירכה הבוקר את היוזמה של לפיד ואמרה כי "הורדת המע"מ היא צעד דרסטי וחשוב אותו עשה באומץ שר האוצר. באנו לשנות ואין ספק ששר האוצר ממקד את האנרגיות והחשיבה סביב מתן פתרונות מידיים לצעירים החיים במדינה הזאת, למי שתורם, עובד ורוצה בית".

על פי ההצעה שגיבש שר האוצר ותובא לאישור קבינט הדיור, בני זוג שלפחות אחד מהם עובד ולפחות אחד מהם בוגר שירות צבאי או לאומי אזרחי יוכלו לרכוש את דירתם הראשונה ללא מע"מ.

על פי ההצעה זוג צעיר עם ילד ששירת בצבא או בשירות לאומי יזכה לרכוש דירה בסכום של עד 1.6 מיליון שקל במע"מ 0%; ההצעה תעלה לדיון בקבינט הדיור כבר ביום שני הקרוב; האוצר ינסה להבטיח כי ההוזלה תגיע לרוכשי הדירות באמצעות קביעת מחיר ממוצע לכל אזור מגורים.