קבר הילדה שמתה בטביעה - חולל

הסבים שהגיעו לחלקת הקבר עם תום השבעה הזדעזעו לראות את מה שקרה. בועד להגנת הר הזיתים דורשים להגביר האבטחה.

ידידיה בן אור , ט"ז באדר ב תשע"ד | עודכן: 21:56

קבר הילדה שמתה בטביעה - חולל-ערוץ 7
הקבר שחולל
צילום: משה מזרחי - סוכנות הידיעות "חדשות 24"

אין גבול לרשעות. ילדה כבת 3 טבעה לפני כ-3 שבועות באמבטיה בביתה בשכונת ארזי הבירה בירושלים. הילדה פונתה במצב אנוש ולאחר זמן מה נפטרה ונקברה בבית העלמין בהר הזיתים.

דב פישהוף וד"ר פול רוזנשטוק עלו לפקוד את קברה של נכדתם, פייגי הקטנה, בהר הזיתים בסיום השבעה וגילו בזעזוע, כי הערבים הרסו את חלקת הקבר סמוך למקום בו היא נקברה ובאקט מזעזע מלאו את החלל הריק עם אשפה.

נציין כי חילול חלקת הקבר בא לאחר כחצי שנה שבה לא חוללו קברים בהר הזיתים וזאת הודות לפעילותם האינטנסיבית של אנשי הוועד להגנת הר הזיתים אל מול הרשויות, שהובילה להתקנת 147 מצלמות אבטחה על ההר.

ג'ף דאובה, ראש הלשכה לארגון ציוני אמריקה אמר "הכאב על פטירת הילדה עדיין גדול, ופתאום רואים שגם אחרי פטירתה אין באמת מי שרוצה להגן על קברה". דאובה הוסיף, "אני דורש ממדינת ישראל וממשטרת ישראל למצוא את הפורעים ולמצות עימם את הדין ואני דורש לעשות הכול על מנת להגן הגנה אמיתית על הר הזיתים. לא ייתכן שיהודים לא יוכלו לנוח בשלום על משכבם בהר הקדוש כל כך, ושאנשים לא יוכלו להגיע לשם בבטחה. זה בזיון".

הרב אברהם לובינסקי מארה"ב, המכהן כיו"ר הוועד להגנת הר הזיתים ומקורב לבני המשפחה, אמר בעקבות חילול חלקת הקבר: "אמנם המשטרה התחייבה לאייש את הר הזיתים 24/7 באמצעות 24 שוטרים לאורך כל שעות היממה, אולם היא עדיין לא מקיימת את ההבטחה, ובמציאות למרות הצבת מצלמות האבטחה, יכולים עדיין הערבים לחלל קברים בהר הזיתים כמעט באין מפריע. אולי אם היו שם השוטרים כפי שהובטח יכול היה חילול הקבר המחריד להימנע".

"אנו לא נפסיק את פעילותנו עד לקיום הבטחות המשטרה ואנשי השלטון כדי שהר הזיתים ייהנה מההגנה הדרושה", הוסיף הרב לובינסקי.

נציין כי הסבים ד"ר רוזנשטוק ודב פישהוף הם גם חברי הוועדה הבינלאומית להגנת הר הזיתים, אשר מובילים את המאמץ לשמור על ההר.