קריאת מגילה - גם בג'יפ בכניסה לשכם

אנשי בית חב"ד ביצהר יצאו לשטח והביאו את קריאת המגילה עד לחיילים בשטח. משלוחי מנות חולקו ל-3,500 חיילים.

ידידיה בן אור , ט"ז באדר ב תשע"ד

קוראים מגילה בשטח
קוראים מגילה בשטח
באדיבות בית חב"ד יצהר

פורים מאחורינו, אולם יש מי שעבורם פורים, הוא לא עוד חג בו יש לדאוג לילדים לתחפושות ולכמות מכובדת של משלוחי מנות, אלא חג שבו הפעילות כולה היא עבור אלו שרחוקים מהבית ומתקשים לחגוג את החג באופן מלא.

אחד מהם הוא יצחק סנדרוי מנהל בית חב"ד ביישוב יצהר שבשומרון ותושב המקום מזה שנים רבות.

בסיוע המועצה האזורית שומרון, האגודה למען החייל סניף שומרון, ועמותת אור לחייל, יצא סנדרוי בפורים עם 40 מחבריו לדאוג לחיילים במוצבים המרוחקים ביותר.

סנדרוי סיפר, "התחלקנו ל 5 צוותים, והתפזרנו בשטח, יצאנו עם מנגל, בשרים, פיתות סלטים וכמובן מגילה כשרה, ועברנו בין המוצבים המרוחקים כדי לשמח את החיילים. החלטנו לא להשאיר אפילו חייל אחד מאחור. שכולם ייהנו מהחג וישמחו".

סנדרוי סיפר עוד "פנה אלינו נתן, חייל בודד, שחשש שלא יצליח לשמוע מגילה משום שהוא נמצא בסיורים עמוק בשטח כל היום. הבטחנו לו שנגיע אליו לא משנה איפה הוא נמצא. ואכן לאחר מאמצים רבים הצלחנו להגיע אליו, מצאנו אותו ממש בכניסה לשכם, ושם בתוך הג'יפ הקריאו לו את המגילה".

סנדרוי וצוותיו הגיעו בבוקר ל 3,500 חיילים וחילקו להם משלוחי מנות ובערב ערכו מסיבה לחיילים על גבעה ביצהר שם רקדו וחגגו יחד.

ראש מועצת שומרון, גרשון מסיקה, בירך על הפעילות ואמר, "מרגש וחשוב לדעת שיש מי שפועל למען החיילים שלנו, דואג להם ביום ובלילה בחגים ובשגרה, ונגד כל הסיכויים, בעקשנות שאין לה מתחרים מצליח להגיע גם למוצבים המרוחקים ביותר ולשמח את החיילים שלא יכולים לחגוג את החג. המועצה עושה ותעשה כל שביכולתה בכדי לסייע לתושבי יצהר הפועלים למען החיילים ולחיזוקם".