ירי על אוטובוס ליד הישוב הבדואי חורה?

תושב ערד מספר על החרדה לאחר ירי על האוטובוס בו נסע. המשטרה טוענת: זה יידוי אבן. התושב: העדויות המצולמות מוכיחות שמדובר בירי.

שמעון כהן , י"ז באדר ב תשע"ד

ירי ליילי או "רק" זריקת אבנים
ירי ליילי או "רק" זריקת אבנים
עידן היימן

עידן היימן, תושב ערד, מצא את עצמו באירוע ירי לעבר האוטובוס בו נסע עם רעייתו מבאר שבע לערד כאשר עברו ליד הישוב הבדואי חורה.

בשיחה עם ערוץ 7 סיפר על האירוע הטראומתי שלדבריו המשטרה טוענת כי אינו אלא יידוי אבנים, אך הוא משוכנע שמדובר בירי שפילח את חלונות האוטובוס מצד לצד.

"נסעתי עם אשתי באוטובוס מספר 338 בשעה תשע בערב. קילומטר אחרי חורה נשמע פיצוץ חזק. עפו עלינו רסיסים. האוטובוס עצר. צעקנו לנהג שיעצור והוא עצר כשמונה מאות מטרים מהמקום", מספר היימן ומתאר את הבהלה והצרחות שנשמעו לאחר קול הנפץ.

האוטובוס המשיך בנסיעתו עד שעצר תוך כדי שהנהג יוצר קשר עם מפעיליו בחברת 'מטרופולין' שהורו לו להמתין במרחק של קילומטר ממקום האירוע עד להגעת כוח משטרה. היימן מספר כי במשך ארבעים דקות המתינו הנוסעים עד שהגיעה למקום ניידת משטרה, ארבעים דקות שבהן לא ידעו מי יגיע קודם, המשך הירי או הניידת והשוטרים.

להפתעתם של הנוסעים אל האוטובוס עלה שוטר שביצע את בדיקת הזירה בפנס שבידו. "לא שלחו לא מז"פ ולא סיוע רפואי לבדוק אם מישהו נפגע. אחרי הבדיקה הם החזירו אותנו לצומת שוקת ושם העלו אותנו על אוטובוס אחר".

היימן מוסיף ומספר כי במשטרה הכריעו שלא מדובר בירי אלא ביידוי אבנים ואולם הוא עצמו קובע נחרצות כי מדובר בירי. לדבריו כמי ששמע את קול הנפץ וההדף ברור לו שמדובר בירי מעבר לכך שבידיו צילומים מהאירוע בהם ניתן לראות כי הירי עבר מחלון אחד של האוטובוס ועד לחלון שממול, פגיעה שלא יכולה הייתה להתרחש לו היה מדובר באבנים גם אם היידוי היה חזק ומקרוב.

מאז האירוע, מספר היימן, נתונה רעייתו בחרדות, היא נזקקת לכדורי הרגעה וחוששת לצאת מהבית ללא תמיכה וליווי. לדבריו אירועים מהסוג הזה התרחשו באזור זה כבר בעבר הרחוק ועם זאת מחשבות על מעבר מאזור ערד לא עולות בראשו.