ח"כים לנתניהו: שחרר האסירים היהודיים

לקראת הפעימה הרביעית של שחרור מחבלים פנו לראש הממשלה 30 חברי כנסת. "יהודים נמקים בכלא ורוצחים שפלים משתחררים לחופשי".

בני משה , י"ז באדר ב תשע"ד

אסירים בבית הכלא
אסירים בבית הכלא
פלאש 90

שלושים ח"כים מהקואליציה ומהאופוזיציה פנו היום (רביעי) לראש הממשלה בנימין נתניהו, בבקשה לשחרר את האסירים היהודיים כצעד נגדי לשחרור המחבלים הצפוי בקרוב. 

בין החותמים על המכתב – חברי הכנסת מירי רגב, יריב לוין, צחי הנגבי, חיים כץ ומשה פייגלין מהליכוד, דוד רותם, רוברט אילטוב ושמעון אוחיון מישראל ביתנו, שולי מועלם, יוני שטבון וזבולון כלפה מהבית היהודי ומרבית חברי הסיעות החרדיות ש"ס ויהדות התורה.

"במהלך החודשים האחרונים והבאים משחררת ממשלת ישראל מאות מחבלים", כתבו חברי הכנסת, "מיותר לציין כי איש מאיתנו אינו חפץ בשחרור מחבלים נוראיים אשר פגעו במשפחות רבות כל כך בישראל. אולם אי שחרורם של האסירים היהודים מהווה מדיניות של איפה ואיפה כלפיהם".

בהמשך מבהירים הח"כים כי חתימתם על המכתב אינה מהווה הסכמה עם מעשי האסירים היהודיים. "בעת שיהודים אלה נמקים בכלא, ובעוד הם יושבים מאחורי סורג ובריח בהותירם משפחות סובלות ולעיתים אף שכולות, הם רואים כיצד מחבלים וביניהם רוצחים שפלים עושים את דרכם אל חיק עמם ומשפחתם אל החופש".

"הנתונים הסטטיסטיים מראים שאחוז גבוה מהמחבלים המשוחררים חוזרים לדרך הטרור, בעוד שאיש מאותם אסירים יהודיים מעולם לא שב על מעשים דומים. אנו קוראים לך אדוני ראש הממשלה לפעול באופן מידי לשחרורם של קומץ אסירים יהודיים אלה ולתקן עוול זה", חותמים הח"כים את מכתבם.